in

Czy warto iść do dietetyka?

Wiele osób nie jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Niektórzy ciągle są na jakiejś diecie, ale nie uzyskują pożądanych efektów. Nie brakuje osób, którym udaje się zrzucić zbędne kilogramy, ale po restrykcyjnej diecie wracają do starych nawyków żywieniowych i uzyskują znienawidzony efekt jo-jo. Jeśli ktoś nie wie, jak ułożyć sobie odpowiednią dietę, aby była dobrze zbilansowana, odżywcza i jednocześnie pozwalała zredukować tkankę tłuszczową, to powinien wybrać się do dietetyka. Specjalista dobierze optymalny plan żywieniowy na podstawie indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji pacjenta. Nie będzie trzeba się głodzić ani słaniać na nogach z powodu braku energii.

Czy warto wybrać się do dietetyka?

Obecnie można liczyć na mnóstwo informacji na temat dietetyki. Dostępne są rozmaite artykuły, nagrania wideo i książki, które zawierają wiele cennych wskazówek. Można liczyć na gotowe jadłospisy, porady, ćwiczenia itd. Wielu osobom to wystarczy do tego, aby opracować odpowiedni plan działania pomagający zachować szczupłą sylwetkę lub zrzucić nadprogramowe kilogramy. Niestety nie każdy robi to właściwie, nie brakuje osób podejmujących próby odchudzania na własną rękę, które kończą się niedoborami składników odżywczych. Zwiększa się też ryzyko rozwoju rozmaitych schorzeń, nie mówiąc już o efekcie jo-jo. Zdecydowanie bezpieczniej, łatwiej i wygodniej będzie odwiedzić doświadczonego dietetyka. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które stosowały już przeróżne diety i nadal nie uzyskały pożądanych efektów. Jeśli ktoś pragnie pozbyć się kilkunastu kilogramów masy ciała, to powinien zrobić to pod okiem dietetyka. Wizytę u specjalisty poleca się także osobom ze zdiagnozowanymi chorobami, po zabiegach medycznych, cierpiącym na zaburzenia metaboliczne. W przypadku zmiany nawyków żywieniowych istotne jest to, aby mieć odpowiednie wzorce. Dietetyk pomoże dobrać plan żywieniowy, mając na uwadze cele swojego pacjenta.

W czym może pomóc dietetyk?

Dietetyk przygotuje dietę szytą na miarę, czyli idealnie dopasowaną do potrzeb, możliwości i preferencji pacjenta. Każdy jest przecież inny, dlatego przy tworzeniu jadłospisu konieczne staje się indywidualne podejście. Dla jednych istotne jest zmniejszenie obwodu w talii, zredukowanie tkanki tłuszczowej, wysmuklenie ciała, dla innych liczy się odbudowa masy mięśniowej. Dietetyk zbilansuje właściwie dietę, dobierze optymalną kaloryczność posiłków. Ustali odpowiednie proporcje białek, tłuszczy, węglowodanów. Będzie miał na uwadze to, aby dieta była odżywcza, zawierała odpowiednią ilość poszczególnych witamin i minerałów. Nie trzeba martwić się o to, że na skutek odchudzania zacznie pogarszać się samopoczucie i zdrowie. Ogromną zaletą współpracy z dietetykiem jest stała motywacja. Można liczyć na fachowe wsparcie, pomoże wytrwać w nowym postanowieniu, trzymaniu się zaleceń. Jeśli zdarzy się kryzys, to nie zabraknie dobrego słowa, które uchroni przed rzuceniem się na śmieciowe jedzenie. Dietetyk pomoże ustalić cele realne do zrealizowania, opracować skuteczny plan działania.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
recznik plazowy

Urlop w tropikach zimą 2022 – gdzie warto jechać

przyprawa

Przyprawy naturalne – od czego zaczęć?