dieta
in

Wizyta w poradni dietetycznej

Poradnia dietetyczna Krzysztof Nedzak to miejsce, w którym razem z wyjątkową kadrą możesz osiągnąć o wiele więcej, niż w pojedynkę. Potrzebujesz wsparcia w osiągnięciu własnych celów? Albo jesteś zrozpaczony i nie wiesz na czym się oprzeć, aby móc być stanowczym w podjętych decyzjach? Skorzystaj z pomocy specjalistów i upewnij się, że droga, która prowadzi do wymarzonej sylwetki wcale nie jest taka nieprzyjemna. Możesz odwiedzić naszą stronę https://nedzak.pl/ i poczytać o wszystkich interesujących ciebie informacjach.

Czym zajmuje się dietetyk?

Dietetyk to osoba mająca za sobą kilkuletnie wykształcenie, na których buduje swoje kompetencje. Kwalifikacje danego specjalisty pozwalają na prowadzenie diet żywieniowych u osób chorych, a także zdrowych. Korzystając ze zdobytej wiedzy dietetyk prowadzi profilaktykę żywieniową. Upowszechniając wiedzę o zdrowym żywieniu zajmuje się edukacją żywieniową. Osoba nie zwracająca szczególnej uwagi na styl odżywiania może nauczyć się u dietetyka, jak żywienie wpływa na zdrowie człowieka. Pod nadzorem specjalisty można wyleczyć wiele schorzeń dotyczących żywienia.

Dieta – co to jest i dlaczego jest tak ważna?

Razem z dietetykiem opracowujemy plan żywienia, uwzględniając wszystkie szczegóły dotyczące stanu zdrowia klienta. W zależności od potrzeb ustalamy dietę, która będzie dla każdego indywidualna i odpowiednia. Dieta to nie tylko menu i spis produktów, ale i tryb życia. Jest to styl życia. Trzymając się konkretnej diety decydujemy na zmiany codziennych przywyczek, które towarzyszyły nam wcześniej. Ma nas pokierować ku zdrowym zwyczajom i utrzymać przy dobrych nawykach przez lata.

Rodzaje diet

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów diet:

  1. dieta zwyczajowa czyli podstawowa – polega na zbilansowanym wyżywieniu, przeznaczona dla osób zdrowych w każdym wieku;
  2. dieta alternatywna czyli taka, która wyeliminuje niektóre pokarmy (mogą to być ryba, składniki pochodzenia zwierzęcego itp.)
  3. dieta lecznicza – lekkostrawna, zmniejszająca ciśnienie na narządy podczas trawienia pokarmów, zawierająca mniejszą ilość tłuszczy.

Dlaczego warto konsultować się z dietetykiem?

Nawet jeżeli czujesz się zdrowo, chcesz ładnie wyglądać i mieć wysportowaną sylwetkę albo masz problemy z nadwagą, lub inne problemy zdrowotne – w każdym z tych przypadków konsultacja z dietetykiem będzie bardzo przydatna. Wykwalifikowana osoba dzięki przeprowadzonemu wywiadu żywieniowemu oceni dokładny stan zdrowia klienta. Po czym dietetyk będzie mógł opisać zalecenia dostosowane do uzyskanych danych i stworzyć plan żywienia. Taka jest idea indywidualnego podejścia – pomóc każdemu, kto tego potrzebuje.

Ceny na poszczególne usługi

Każda usługa wyceniana jest osobno. Wizyta konsultacyjna będzie kosztować od 90 zł. Podczas takiej wizyty oceniane są postępy klienta, jakie osiągnął w skutek przestrzegania diety. Powyżej 200 zł kosztują konsultacje żywieniowe z ustaleniem jadłospisów i otrzymaniem zaleceń od specjalisty. Wizyta kontrolna również jest wliczona w cenę.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
flex empire

Flex Empire – nowy lider rankingu kolagenów na stawy

optyk

Jak znaleźć dobrego optyka?