in

Jak zostać dietetykiem? Ile trwają studia?

Z tymi pytaniami wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób, które planują w przyszłości zostać dietetykami. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż z jednej strony popularność tego kierunku studiów rośnie z roku na rok, z drugiej zaś nie każdy przyszły student wie, czym tak naprawdę charakteryzuje się ten konkretny kierunek studiów. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić wspólnie z wami jak zostać dietetykiem i ile trwają studia na tym kierunku.

Jak zostać dietetykiem?

Zacznijmy od podstawowej kwestii, a mianowicie jak zostać dietetykiem. Jedynym sposobem na zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu dietetyka, jest ukończenie studiów co najmniej na poziomie licencjatu. Wielu z was zapewne zastanawia się w tym momencie, gdzie może zdobyć tytuł licencjata z dietetyki. Przede wszystkim przy wyborze odpowiedniej uczelni warto się kierować po pierwsze jej zapleczem naukowym w postaci między innymi kadry naukowej, czy też odpowiedniego sprzętu potrzebnego do nauki zawodu, oraz renomą danej uczelni. Doskonałym przykładem może być tutaj Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych, która posiada:

– odpowiednio wykwalifikowaną kadrę, która stale podnosi swoje kompetencje,

– sprzęt, w tym urządzenia laboratoryjne, potrzebne do prawidłowego nauczania studentów,

Jest to szczególnie ważne, jeżeli zależy nam nie tylko na przysłowiowym zdobyciu dyplomu, ale również prawidłowym wykonywaniu swojego zawodu.

Ile trwają studia na kierunku dietetyka oraz w jakich trybach może je odbyć?

Co do zasady, studia na kierunku dietetyka trwają trzy lata, w których czasie studenci zdobywają niezbędną do wykonywania zawodu wiedzę, zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Studenci mają do wyboru trzy tryby studiów, a mianowicie:

– dzienne, przeznaczone dla osób, które preferują naukę od poniedziałku do piątku,

dietetyka studia zaoczne – rozwiązanie to szczególnie jest preferowane przez osoby, które pracują od poniedziałku do piątku, ponieważ zajęcia odbywają się w trybie weekendowym,

– dietetyka studia online – dzięki zajęciom w trybie online, student może uczestniczyć w wykładach oraz ćwiczeniach bez wychodzenia z domu,

Z tego też względu można śmiało stwierdzić, że w zasadzie każda osoba chcąca studiować ten kierunek może znaleźć tryb, który będzie dla niej optymalny.

Jakie specjalizacje można uzyskać, studiując dietetykę?

Do najpopularniejszych specjalizacji na kierunku dietetyka, jakie możemy uzyskać w Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych, należą:

-dietetyka sportowa – na tej specjalizacji studenci mogą zdobyć niezbędną wiedzę przydatną przy układaniu diet przeznaczonych dla osób uprawiających sport. Dietetycy posiadający tego typu specjalizacje są szczególnie poszukiwani przez zawodowych sportowców oraz różnego rodzaju kluby sportowe, którym zależy na utrzymaniu przez ich zawodników wysokiej formy,

-psychodietetyka – specjalizacja ta zajmuje się między innymi różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi związanymi z prawidłowym odżywianiem. Dietetycy posiadający tę specjalizację są szczególnie preferowani przez osoby, które mają trudności z utrzymaniem odpowiedniej diety oraz przez różnego rodzaju placówki medyczne, których pacjenci borykają się z różnego rodzaju problemami związanymi z jedzeniem,

Podsumowanie

Decyzja o studiowaniu dietetyki może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli interesujemy się szeroko rozumianymi kwestiami żywieniowymi, takimi jak, chociażby dieta. Pamiętajmy jednak, że aby móc prawidłowo wykonywać ten zawód, musimy zdobyć odpowiednią wiedzę, a taką może nam zaoferować jedynie renomowana uczelnia posiadająca odpowiednią kadrę oraz zaplecze. W przeciwnym razie zmarnujemy nie tylko czas, ale również sporo pieniędzy.

https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-studiow/dietetyka/

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Licówki porcelanowe – dlaczego są lepsze niż kompozytowe?

chirurg

Kiedy stosowany jest klej chirurgiczny?