in

Licówki porcelanowe – dlaczego są lepsze niż kompozytowe?

Jeśli szukasz sposobu na poprawę wyglądu swojego uśmiechu, sprawdź, czy rozwiązaniem Twojego problemu będą licówki. Pozwalają w szybki sposób zamaskować mankamenty uśmiechu. Warto jednak znać różnicę między licówkami z kompozytu i tymi z porcelany, by wybrać najlepszą opcję.

Z czego są wykonane licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe są wykonane z materiału ceramicznego, który jest bardzo podobny do koloru Twoich naturalnych zębów. Materiał ten reaguje również na światło w sposób podobny do szkliwa prawdziwych zębów. Pozwalają zatem uzyskać lepsze efekty kosmetyczne. Licówki porcelanowe są również znacznie mocniejsze niż żywica kompozytowa i przy odpowiedniej pielęgnacji mogą przetrwać nawet do dziesięciu lat.

Trwałość licówek porcelanowych

Podczas gdy licówki kompozytowe są najtańsze, licówki porcelanowe wyglądają bardziej naturalnie i utrzymują się dłużej. Obie metody mogą poprawić wygląd Twojego uśmiechu. Powinieneś omówić swoje cele estetyczne z dentystą, aby określić, które leczenie będzie dla Ciebie odpowiednie.

Główną zaletą licówek porcelanowych jest ich długowieczność. Te nakładki protetyczne zazwyczaj utrzymują się od 10 nawet do 15 lat, podczas gdy licówki kompozytowe tylko od czterech do ośmiu. Licówki kompozytowe mogą odpryskiwać lub nawet pękać w połowie okresu użytkowania i mogą wymagać nowej procedury.

Cena licówek porcelanowych

Licówki kompozytowe są tańsze, ale wymagają większej uwagi niż licówki porcelanowe. Licówki kompozytowe również łatwo ulegają przebarwieniom, tak jak naturalne zęby. Kompozyty mają również słabszą strukturę niż porcelana, przez co są bardziej podatne na pęknięcia i odpryski.

Licówki porcelanowe są bardziej trwałe niż licówki kompozytowe i mogą posłużyć dziesięć lat lub więcej, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Dobry dentysta kosmetyczny będzie wiedział dokładnie, jak wykonać licówki porcelanowe, aby wyglądały świetnie i trwały dłużej. Proces ten wymaga dużych umiejętności i doświadczenia dlatego poświęć odpowiednią ilość czasu na poszukiwanie specjalisty w swojej dziedzinie.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czym jest i do czego służy oliwa magnezowa? Sprawdzamy!

Jak zostać dietetykiem? Ile trwają studia?