motywacja do treningu
in

Motywacja do ćwiczeń – 5 sposobów na zwiększanie motywacji!

Dlaczego motywacja treningowa jest taka ważna?

Nie ma osoby, która nie marzy o smukłej, wysportowanej czy atletycznej sylwetce. Wszyscy mamy różne potrzeby oraz inne oczekiwania, każdy jednak potrzebuje motywacji do ćwiczeń.  Motywacja to nic innego jak gotowość, stan do podjęcia działania, proces określający nasze zachowanie i zmiany. Proces motywacyjny skłania i popycha nas do pewnych zachowań, które pomagają w osiągnięciu celów oraz polepszeniu wyników.  Aby sprawdzić co tak naprawdę nam pasuje i odnaleźć motywacje do aktywności, warto wziąć udział w dużym wspólnym treningu. To inni ludzie biegający i skaczący obok ciebie motywują najlepiej … taka świadomość pozwala osiągnąć więcej. Zmęczenie w takiej sytuacji jest zupełnie inaczej odczuwane,wiesz że jeżeli osoba obok ciebie daje radę to i ty, znajdziesz jakieś zapasy energii aby nie okazać się słabszym. Jeżeli to właśnie od dzisiaj planujesz rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, spróbuj właśnie od zajęć w grupie – siłownie i kluby fitness mają różne zajęcia w ofercie,  na pewno znajdziesz i dopasujesz coś dla siebie.

motywacja do ćwiczeń

Jak odnaleźć motywację do ćwiczeń?

W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, kiedy pojawia się zapał i chęć wprowadzenia jakiejś zmiany, przepełnia nas energia  i marzenie o efektach.  Wystraszy gorszy dzień w pracy, zakwasy i postanawiamy zrobić sobie przerwę od treningu.  Tak właśnie kończymy przygodę z systematycznością. Motywację do ćwiczeń musimy przede wszystkim odnaleźć w sobie. Codziennie powinniśmy utwierdzać się w przekonaniu, że to co robimy jest wartę wysiłku a podjęta przez nas aktywność fizyczna oraz dieta zapewnią nam spektakularny efekt. Aby odpowiednio zmotywować się do ćwiczeń wyznaczmy sobie cel i starajmy się być konsekwentni. Odpowiednia dieta oraz dobrze dobrane zestawy ćwiczeń  treningowych będą niewątpliwym sprzymierzeńcem  w procesie przemiany.

5 sposobów na zwiększenie motywacji do ćwiczeń

Motywacja do ćwiczeń powinna więc stać się dla nas przeżyciem pobudzającym do działania. Urzeczywistnianie naszych marzeń nie byłoby jednak możliwe bez odpowiedniego ukierunkowania. A co jeżeli brakuje nam zapału do ćwiczeń i nasza motywacja z treningu na trening będzie mniejsza? W jakiś sposób pobudzić i zmotywować organizm do regularnych ćwiczeń? Poniżej nasze propozycje:

  • Sposób 1: Tutaj musimy uruchomić naszą wyobraźnię i zwizualizować sobie swoją idealna sylwetkę. Jest to nic innego jak sprecyzowanie celu, który będziemy starali się zrealizować. Należy przeanalizować wszystkie korzyści jakie płyną z motywacji do ćwiczeń i nazwać je. Jak będziecie się  czuli kiedy uda się osiągnąć założone cele?
  • Sposób 2: Plan, harmonogram, rozpiska – wszystko co wpłynie na twoje pozytywne skojarzenia. Stwórz własny plan działania- plan motywacji do ćwiczeń. Jeżeli sama aktywność fizyczna nie będzie dawała ci przyjemności połącz je z czynnościami  które lubisz pomocna może okazać się muzyka, która jako skutek uboczny będzie twoją muzyka motywacyjną.
  • Sposób 3: Dla Osobą którym trudno jest samodzielnie zmotywować się do ćwiczeń ciekawą alternatywa są treningi w grupach ( wspólne zajęcia fitness, aquaareobic, spinning). Wysiłek i rywalizacja podjęty w grupie doskonale nas motywuje.
  • Sposób 4: Jedna z najlepszych alternatyw motywacyjnych jest trener personalny. Taka osoba będzie nieustannie przypominała nam o wyznaczonym celu oraz pomoże nam osiągnąć spektakularne efekty. Niewątpliwym atutem trenera będzie dobranie odpowiednich ćwiczeń do wieku zdrowia oraz kondycji. Warto również  sprawdzić zasoby internatu w którym odnaleźć możemy programy treningowe oraz aplikacje, które ułatwią nam kontrolę naszych postępów.
  • Sposób 5: Niezwykle istotnym czynnikiem w procesie motywacji jest obserwacja oraz regularne mierzenie się. Co tygodniowe zapisywanie naszych postępów, pozwolą zwiększyć nasz zapał do ćwiczeń.

Rozwiń

Motywacja: jak zyskać i jak zachować motywację |, www.rafalszrajnert.pl [dostęp 2017-12-03] (pol.).

Zwiń

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Patryk
Patryk
2 miesięcy temu

No motywacja to podstawa… mi zazwyczaj starcza na kilka dni 😀

sen regeneracja

Sen jako element regeneracji po treningu!

DIETA ANTYCELLULITOWA

Dieta antycellulitowa – skuteczna walka z cellulitem!