in

Jak skutecznie przybrać na masie?

jak przybrać na masie baner

Jak przybrać na masie?

Jak przybrać na masie? Powyższe pytanie zadaje sobie chyba każdy ektomorfik. Proces budowania masy mięśniowej jest bardzo złożony i ma na niego wpływ wiele czynników. Moim zdaniem do skutecznego przybierania na masie potrzebne jest zrozumienie istoty działania tego procesu i właśnie to chciałbym dzisiaj rozwinąć.

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, jeżeli napiszę, że kluczem do sukcesu, jest dieta oraz odpowiednie rozplanowanie makroelementów. Ile razy słyszałem „jem dużo i nie mogę przytyć” lub „masa mi nie idzie”. Osoby, które gadają taki bzdury najczęściej jedzą 2 razy dzienne kanapki i raz obiad domowy, gdzie nawet nie zjedzą ziemniaków. Nic w tym dziwnego, że mogą przybrać na masie skoro nie mają kontroli nad kalorycznością swojej diety oraz nie doprowadzają odpowiedniej ilości białka a same proporcje makro są mocno zaburzone. Na dłużą metę taki trening bardziej prowadzi do stagnacji, jak do przybierania masy a przecież nie o to chodzi – prawda?

Do przybierania na masie potrzebujemy 2 elementów. Odpowiednich składników odżywczych, które dostarczamy z diety oraz bodźca w postaci treningu siłowego. Na to wszystko trzeba spojrzeć z perspektywy dłuższego okresu czasu, bo przecież masy mięśniowej nie zbudujesz w tydzień czy dwa. W tym momencie należy się również zastanowić nad jedną kwestią, jakiej jakości masę chcemy zbudować. Mam tutaj na myśli proporcję tłuszczu do mięśni, bo moim zdaniem jak budować to masę dobrej jakości.

6 fundamentalnych wskazówek jak przybrać na masie!

  1. Wybieraj ćwiczenia wielostawowe
  2. Zadbaj o nadwyżkę kaloryczną
  3. Jedz minimum 1,6g białka na kg masy ciała
  4. Zadbaj o odpowiednią regenerację
  5. Pij dużo wody
  6. Stawiaj poprzeczkę wysoko

jak szybko zbudować mięśnie

Jestem przekonany, że trzymając się tego dekalogu, jesteś w stanie skutecznie przybrać na masie. Ćwiczenia wielostawowe, czyli ćwiczenia angażujące wiele partii mięśniowych idealnie sprawdzają się w nabieraniu muskulatury. Przewaga ćwiczeń wielostawowych nad ćwiczeniami izolowanymi jest zasadnicza. Jednym ćwiczeniem jesteś w stanie pobudzić tyle samo grup misiowych, co w przypadku kilku ćwiczeń izolowanych. Takie rozwiązanie zapewnia silniejszy bodziec do rozrostu mięśni!

Drugim z przykazań jak przybrać na masie jest nadwyżka kaloryczna. Tutaj musisz poznać swój organizm i zbadać, ile kalorii musisz spożywać, aby utrzymać swoją wagę a ile żeby się ona zwiększała. Moim zdaniem do skutecznego budowania masy dobrej jakości wystarczy nadwyżka około 300-600 kcal. Tutaj nie ma żelaznej zasady, należy obserwować swoją sylwetkę lustrze oraz kontrolować obwody i wagę.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Popo
Popo
2 miesięcy temu

odpowiedz jest jedna – dieta!

trening fbw miniatura

Trening FBW – plan treningowy i informacje!