liposukcja
in

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu – co wiemy na temat tego zabiegu?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Istnieje wiele metod dbania o ciało. W dzisiejszych czasach, jeśli komuś bardzo zależy na dobrym wyglądzie i marzy o zmianach, sięga po różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej, które w szybki sposób usuwają mankamenty, poprawiają wygląd, a my przestajemy mieć kompleksy i cieszymy się wykonanymi zmianami. Jednym z takich zabiegów jest liposukcja. Czym jest i kto może wykonać liposukcję – o tym przeczytamy poniżej.

Na czym polega liposukcja?

Liposukcja jest zabiegiem, który polega na odsysaniu tłuszczu. Z pomocą liposukcji jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych miejsc ciała. Takimi miejscami jest brzuch, uda, pośladki, a także ramiona, czy podbródek. To najprostsze wyjaśnienie czym jest liposukcja, ale ma ona kilka rodzajów i może posłużyć również do przeszczepu tkanki tłuszczowej – czyli tak zwanego lipoliftingu. Ten zabieg polega na tym, że tkanka tłuszczowa wydobyta podczas liposukcji, może być wykorzystana do poprawy objętości piersi, pośladków, czy też twarzy. Lekarze wykonujący liposukcję są profesjonalistami w swojej dziedzinie, a zabieg jest całkowicie bezpieczny. Są jednak pewne rodzaje i wskazania, w których można wykonać liposukcję.

Kilka rodzajów zabiegu liposukcji

Zabieg liposukcji ma kilka rodzajów. Dawniej wykonywano redukcję tkanki tłuszczowej metodą łyżeczkowania, ale z biegiem lat zabieg ten ewaluował stając się coraz bardziej bezpiecznym dla pacjentów. Oto kilka rodzajów liposukcji:

  • liposukcja ssąca – standardowa metoda odsysania tłuszczu,
  • liposukcja ultradźwiękowa – zabieg wykonywany za pomocą drgań, rurka przenosząca fale dźwiękowe, lub ultradźwiękowe rozbija tkankę tłuszczową i zamienia w płynną substancję,
  • zabieg za pomocą dwóch kaniuli – dwie kaniule stymulujące ruch,
  • liposukcja wodna – zabieg wykorzystuje wiązkę wodną, która spulchnia tkankę tłuszczową, a następnie można ją usunąć za pomocą specjalnej igły,
  • kawitacja – jest to liposukcja polegająca na masażu tkanki tłuszczowej, nie jest metodą inwazyjną
  • laser – laser używany podczas liposukcji ma za zadanie topić tkankę tłuszczową.

Dla kogo liposukcja nie jest wskazana?

Zabieg liposukcji jest w pełni bezpieczny i wykonywany przez profesjonalistów, ale należy pamiętać o kilku warunkach, jakie trzeba spełnić, by móc zabieg wykonać. Przede wszystkim są to kwestie zdrowotne, jakie należy mieć na uwadze. Liposukcję mogą wykonać osoby pełnoletnie – w Polsce jest to wiek 18 lat, a także będące w dobrej kondycji zdrowotnej. Osoby chcące wykonać liposukcję nie mogą chorować na cukrzycę, choroby serca, nadciśnienie, niewydolność nerek, otyłość, niewydolność wątroby, stany zapalne, a także zaburzenia krzepnięcia krwi. Idąc na wizytę do lekarza medycyny estetycznej nie możemy zatajać informacji o chorobach, ponieważ na podstawie badań i wywiadu lekarz określi, czy możemy przystąpić do zabiegu. Pamiętajmy również, że liposukcja jest zabiegiem wspomagającym podczas odchudzania, ale nie zastąpi diety i ćwiczeń. Ma za zadanie przede wszystkim usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej, zwłaszcza po schudnięciu.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jaki wpływ na układ moczowy może mieć odwodnienie organizmu?

flex empire

Flex Empire – nowy lider rankingu kolagenów na stawy