in

Nasiona marihuany — jakie wybrać?

Jeszcze nigdy wcześniej nie uprawiałeś marihuany? W takim razie wybór nasion, jakie możesz kupić przez internet, z pewnością Cię zaskoczy. Jeśli chcesz więc zacząć swą przygodę z konopiami, koniecznie poznaj ich podstawowe rodzaje i odmiany!

Odkąd uprawa konopi siewnej stała się w Polsce całkowicie legalna, grono pasjonatów uprawy konopi nieustannie rośnie. Jeśli właśnie do niego dołączyłeś, to z pewnością zauważyłeś, że sklepy z nasionami marihuany online, takie jak pechy.pl oferują bardzo duży wybór wśród produktów. Różnią się one właściwościami, sposobem obróbki, czy sadzenia. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na zakup nasion, musisz wiedzieć, które z nich spełnią Twoje oczekiwania i będą dla Ciebie łatwe w uprawie. Jak więc wybrać odpowiednie pestki marihuany w seedbanku?

Nasiona marihuany — indica czy sativa?

Odwiedzając sklep z nasionami marihuany, z pewnością od razu zauważysz, że w asortymencie dostępne będą dwa podstawowe typy nasion, czyli indica i sativa. Inaczej nazywa się je także konopiami indyjskimi oraz przemysłowymi. Są to najpowszechniejsze rodzaje pestek, z jakich wyrastają konopie. Musisz mieć jednak na uwadze, że te dwa typy roślin bardzo się między sobą różnią i mają zupełnie inne właściwości.

Nasiona indica

Pechy marihuany indica umożliwiają wyrośnięcie konopi indyjskiej. Odmiana ta w związku z dużym stężeniem THC ma silne właściwości odurzające. Z tego też powodu, można kupić w sklepie nasiona marihuany indica jedynie w celach kolekcjonerskich, a nie do wysiewu, ponieważ jest to niezgodne z prawem.

Nasiona sativa

Nasiona sativa to nic innego jak konopie siewne, których stężenie THC nie przekracza 0,2%. Słyną one ze swoich cennych właściwości — między innymi zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Są wspaniałym źródłem wielu składników odżywczych i wykorzystuje się je powszechnie w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, a nawet gastronomicznym.

Sklepy z nasionami konopi mają często w ofercie także feminizowane nasiona marihuany sativa. Czym różnią się one od tych zwykłych? Feminizowane pestki marihuany hodowane są tak, by nie zawierały męskiego chromosomu. Dzięki temu roślina po wyrośnięciu jest bogata w kwiatostany, pożądane przez większość osób zajmujących się uprawą.

Najlepsze nasiona konopi — czym kierować się przy wyborze?

Nasiona marihuany w sklepie internetowym dostępne są w wielu różnych wariantach. Aby wybrać najlepsze pestki, musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Pierwszą z nich jest producent. Jeśli liczy się dla Ciebie jakość produktów, stawiaj jedynie na tych sprawdzonych, jak choćby Royal Queen Seeds, czy Sweet Seeds.

Znaczenie ma też cena. Czy warto kupować tanie nasiona marihuany? To zależy oczywiście od tego, w jakim celu je nabywasz. Oczywiście kolekcjonerskie nasiona wiążą się z większym wydatkiem, jednak możesz potraktować to, jak inwestycję.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jedzenie w pośpiechu – jakie niesie zagrożenia?

szlafroki

Właściwości i zalety korzystania z sauny