błedy odchudzanie
in

Odchudzanie – jakich błędów nie popełniać?

Odchudzanie to długi proces, podczas którego jesteśmy narażeni na wiele pokus, związanych nie tylko z codziennym domowym życiem, ale również wychodzeniem do restauracji, spotykaniem się z przyjaciółmi czy przechodzeniem obok ulubionej kawiarni. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niektóre z wdrożonych zasad lub podejmowane działania, choć wydają się przybliżać nas do celu, w praktyce są błędne. O czym zatem należy pamiętać, aby udało się osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

 

Zapomnij o zbyt dużych restrykcjach

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest zbyt restrykcyjne podejście do diety. W praktyce, zamiast obliczyć faktyczne zapotrzebowanie kaloryczne i zmniejszyć uzyskaną wartość o bezpieczną ilość kalorii, np. 200 lub 300, decydujemy się na bardziej drastyczne zmiany. Niektórym osobom wydaje się, że w ten sposób uzyskają szybsze efekty, jednak w praktyce wytrwanie na takiej diecie jest praktycznie niemożliwe. Co więcej, odchudzanie będzie kojarzyć się nam z prawdziwą męką i wiecznym uczuciem głodu. Skutkiem tego, w krótkim czasie wrócimy do starych nawyków.

 

Zrezygnuj z cheat meal’a

Cheat meal, czyli oszukany posiłek, który ma stanowić dla osób będących na diecie pewien rodzaj odstępstwa od codziennego jadłospisu i dostarczyć im nieco przyjemności, w konsekwencji może zaprzepaścić nasze starania. Słodycze, fast foody lub słodkie napoje sprawiają, że powrót do zwykłej, nudnej diety wydaje się być czymś okropnym. Z tego względu jeden “oszukany posiłek” często zamienia się w “oszukany weekend” lub “oszukane dni”. Wkrótce dopadają nas wyrzuty sumienia i pojawia się poczucie porażki. Co więcej, nasza motywacja do kontynuowania diety jest równa zeru. Rozwiązaniem tej sytuacji jest włączenie do jadłospisu niewielkich ilości ulubionych przekąsek.

 

Nie przejmuj się porażkami

Ten błąd bezpośrednio wiąże się z poprzednim. Wiele osób rezygnuje już po pierwszej nieudanej próbie. Zrażają się w momencie wyłamania się z diety lub zrobienia niewielkiego odstępstwa, np. w czasie urodzin bliskiej osoby. Tymczasem odchudzanie to proces i nie można pozwolić na to, aby jeden błąd zniweczył wszystkie dotychczasowe starania.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nici liftingujące

Odejmij sobie lat za pomocą nici liftingujących!

kontuzje biegacza

Najczęstsze kontuzje u biegaczy