Wygładzenie zmarszczek na twarzy, przywrócenie jej młodego wyglądu oraz niwelacja różnego rodzaju blizn, to efekty, które są możliwe do osiągnięcia dzięki narzędziu jakim jest laser frakcyjny. Chociaż metoda ta na pierwszy rzut oka może wzbudzać pewne kontrowersje, to jest ona w pełni skuteczna. Co więcej, przynosi bardzo dobre rezultaty potwierdzone klinicznie. Przyjrzyjmy się bliżej działaniu tego narzędzia tak często używanego w ostatnich latach do przeprowadzania różnego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej.
W jaki sposób działa laser frakcyjny
Laser frakcyjny jest urządzeniem, które przykłada się do skóry, a które produkuje wiązkę laserową wnikającą pod jej powierzchnię. Zazwyczaj promień lasera może wniknąć aż do półtora milimetra pod naskórek, co jest dużą głębokością w przypadku tego rodzaju zabiegów. Wiązka laserowa ma za zadanie uszkodzenie komórek podskórnych, stąd też tyle wątpliwości i kontrowersji pojawiających się w stosunku do tej metody wykorzystywanej w medycynie estetycznej. Tak naprawdę nie ma się jednak czego obawiać. Uszkodzenie komórek jest całkowicie kontrolowane i ma na celu pobudzić naturalną odnowę komórek. Chociaż proces ten zachodzi w skórze właściwej, to jest widoczny również na powierzchni skóry, dzięki czemu możliwa jest między innymi niwelacja blizn.
Kiedy stosować laser frakcyjny
Zastosowanie lasera frakcyjnego jest bardzo szerokie. Poleca się go przede wszystkim do usuwania różnego rodzaju blizn. Jest bardzo skuteczny w walce z bliznami potrądzikowymi, które powstają w wieku nastoletnim, ale również na innych etapach życia, wpływając w znaczny sposób na wygląd twarzy. Poza tym laser frakcyjny jest dobrym rozwiązaniem do usuwania blizn pooperacyjnych, które pojawiają się w przypadku konieczności rozcięcia danej partii ciała. Urządzenie to jest także praktycznym sposobem walki z popękanymi naczynkami oraz ze zmarszczkami. Zostają one wygładzone oraz rozjaśnione, przywracając skórze wygląd sprzed pojawienia się niedoskonałości, a nawet lepszy.
Przeciwwskazania do stosowania lasera frakcyjnego
Jednym z głównych przeciwwskazań do wykonywania zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego są choroby takie jak różnego rodzaju guzy, łuszczyca, cukrzyca, opryszczka w dniu wykonywania zabiegu oraz wiele innych. Zabieg nie może być także wykonywany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Poza tym półtora miesiąca przed planowanym zabiegiem z użyciem lasera frakcyjnego należy zrezygnować z opalania się oraz solarium.