in

Najpopularniejsze rodzaje sylwetek wśród Pań

Każda kobieca sylwetka jest unikalna i piękna na swój sposób, jednak niektórym bez wątpienia można przypisać pewne wspólne cechy. Określenie typu figury znacząco pomaga w doborze odpowiedniej garderoby, a także pozwala na świadome uwydatnienie największych atutów i zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości. Obecnie wyróżnić można kilka najpopularniejszych rodzajów sylwetki, identyfikowanych na podstawie analizy różnych partii ciała.

Sylwetka typu jabłko

Figura jabłka jest bardzo popularnym typem damskiej sylwetki, który charakteryzuje się wieloma zaletami. Do jego specyficznych cech należą wyraźnie rozbudowane górne partie ciała, włącznie z dużym biustem i dość szerokimi ramionami. Posiadaczki takiej figury często odznaczają się też szczupłymi nogami oraz kształtnymi pośladkami. Minusem sylwetki typu jabłko jest najczęściej brak wyraźnie zarysowanej talii, dlatego warto bardziej ją wyeksponować za pomocą koszulowych bluzek czy żakietów. W przypadku takiej figury sprawdzą się też rozkloszowane spódnice czy bluzki z dużym dekoltem. Warto natomiast unikać wzorzystych tkanin i nadmiernych ozdób, które zdecydowanie nie służą figurze typu jabłko. Lepiej też uważać na obcisłe spodnie i spódnice oraz dekolty odsłaniające ramiona na całej szerokości.

Figura typu gruszka

Do popularnych typów kobiecej sylwetki należy również gruszka. W tym przypadku cechą charakterystyczną są stosunkowo mało uwydatnione górne partie ciała, a tym samym niewielki biust i wąskie ramiona. Taki typ sylwetki cechuje się mocniej rozbudowanymi dolnymi partiami, czyli szerokimi biodrami, masywnymi udami i krągłymi pośladkami. U pań o takiej figurze występuje też wyraźnie zaznaczona talia. Aby dobrze wyrównać proporcje poszczególnych partii ciała przy sylwetce typu gruszka, warto nieco zamaskować krągłe biodra i uda oraz optycznie powiększyć ramiona i biust. Dobrym rozwiązaniem będą szerokie spodnie, rozkloszowane spódnice i bufiaste bluzki z falbanami. Dla pań o figurze gruszki polecane są także kopertowe sukienki z dekoltem i wiązaniem w pasie, które wyraźnie podkreślają talię.

miejsce na foto1

Sylwetka typu klepsydra

Figura typu klepsydra jest uważana za najbardziej pożądaną wśród kobiet. Taki rodzaj sylwetki charakteryzuje się zbliżoną szerokością ramion i bioder, a tym samym zapewnia wyjątkowo dobre proporcje. Panie z figurą klepsydry posiadają szczupłą, wciętą i wyraźnie zarysowaną talię, przez co zwykle nie mają żadnych trudności z doborem garderoby. Warto jednak pamiętać, że nawet idealną sylwetkę może zaburzyć nadmiar tkanki tłuszczowej – szczególnie w okolicach brzucha, boków i ramion, nad kolanami czy w obrębie pleców i pośladków. Problem ten nie zawsze da się usunąć poprzez aktywność fizyczną i dietę redukcyjną, ze względu na miejscowe nagromadzenie komórek tłuszczowych i ich dużą oporność. W takim przypadku rozwiązaniem może się okazać specjalistyczny zabieg Onda, który bazuje na wykorzystaniu odpowiednich mikrofal. Ich zadaniem jest dotarcie do membran komórek tłuszczowych, a następnie ich rozbicie i naturalne usunięcie przez organizm. Zabieg pozwalający na modelowanie brzucha taką metodą realizuje chociażby klinika Anlaya, a ze szczegółami procedury można się zapoznać na stronie: https://anlaya.pl/pricelist/onda/

Figura typu kolumna

Do często spotykanych kobiecych sylwetek należy również kolumna, która charakteryzuje się wyjątkowo harmonijną linią całego ciała. Taki rodzaj figury można rozpoznać po równych proporcjach bioder i ramion, dzięki czemu żadna z tych stref nie dominuje optycznie nad drugą. Panie o sylwetce typu kolumna zazwyczaj mają stosunkowo mały biust i niewielkie pośladki, a także nie posiadają wyraźnego wcięcia w talii. Aby wyeksponować atuty takiej figury, najlepiej sięgać po luźne spódnice i spodnie z wysokim stanem. Idealnym rozwiązaniem będą miękkie i wzorzyste materiały, np. w pionowe pasy. Panie o sylwetce typu kolumna powinny natomiast unikać mocno dopasowanych i obcisłych ubrań, które niepotrzebnie podkreślają brak wcięcia w tali oraz uwydatniają budowę ciała w strefie bioder i ramion.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

6 Powodów, Dlaczego Elektryczny Rower Zmieni Twoje Życie i Sylwetkę!

Odchudzanie – dieta czy trening?