Czego powinno się unikać po operacji plastycznej brzucha?
in

Czego nie wolno robić po operacji plastycznej brzucha?

Plastyka brzucha pozwala na znaczną poprawę wyglądu tego obszaru ciała, przyczyniając się tym samym do wyeliminowania kompleksów, rzutujących często na nasze codzienne funkcjonowanie. Aby jednak móc w pełni cieszyć się z efektów ingerencji chirurgicznej, konieczne jest dostosowanie się do kilku podstawowych zasad, warunkujących szybki powrót do zdrowia i satysfakcję ze zgrabnej sylwetki. Podpowiadamy więc, czego nie wolno robić po operacji plastycznej brzucha, by nieco ułatwić okres rekonwalescencji.

Jak przebiega rekonwalescencja po operacji plastycznej brzucha?

Operacja plastyczna brzucha to sporych rozmiarów ingerencja chirurgiczna. Nic dziwnego, że rekonwalescencja wymaga odpowiednich działań, mających na celu nie tylko stosunkowo szybki, ale również i w pełni bezpieczny powrót do zdrowia. Jedna z najlepszych klinik medycyny estetycznej na swojej stronie internetowej: https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/ zamieściła szczegółowy opis okresu rekonwalescencji. To przydatne informacje dla każdej osoby, która zastanawia się nad zabiegiem abdominoplastyki, ponieważ wiąże się on m.in. z koniecznością zakładania elastycznego pasa, który:

  • redukuje obrzęk pooperacyjny,
  • zapobiega gromadzeniu się płynów między tkankami,
  • wpływa na efekt estetyczny, zmniejszając pofałdowanie skóry i poprawiając wygląd blizn,
  • ułatwia poruszanie się.

Rezygnacja z zakładania pasa uciskowego będzie wiązała się więc nie tylko z obniżeniem komfortu funkcjonowania, ale również i z gorszymi efektami końcowymi plastyki brzucha.

Plastyka brzucha a samopoczucie — jak zadbać o bezpieczny powrót do zdrowia?

Plastyka brzucha wiąże się z różnego rodzaju dolegliwościami, które nasilają się zwłaszcza w pierwszym okresie po ingerencji chirurgicznej. W tym czasie pacjent powinien poruszać się w lekko pochylonej pozycji, ograniczając aktywność do absolutnego minimum. Nic dziwnego, bowiem to właśnie odpoczynek odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie powrotu do zdrowia. Dlatego też nie należy odmawiać pomocy bliskich osób, zwłaszcza w trakcie pierwszych dni po operacji. Takie wsparcie może dotyczyć przygotowywania posiłków, ale również i codziennej toalety. Rezygnacja z pomocy zwiększa natomiast ryzyko ewentualnych powikłań i negatywnie rzutuje na efekty, jakie przyniesie operacja plastyczna brzucha.

Zabieg plastyki brzucha w Gdyni — którą klinikę medycyny estetycznej wybrać?

Wybór odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy zależy nam na profesjonalizmie i doświadczeniu. W Gdyni, na ulicy Stefana Batorego 7/35, znajduje się klinika Derm Estetyka, która cieszy się uznaniem wśród pacjentów pragnących poddać się zabiegowi plastyki brzucha. Wszystkie osoby zainteresowane zabiegiem zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 500 430 484 w celu umówienia się na konsultację bądź otrzymania informacji na temat zabiegu abdominoplastyki. 

W której klinice warto wykonać zabieg plastyki brzucha?

Kiedy oceniać efekty operacji plastycznej brzucha?

Sporym błędem, popełnianym często przez pacjentów po plastyce brzucha, jest ocenianie efektów tuż po zabiegu. Warto wiedzieć jednak, że działania takie z pewnością nie będą miarodajne. Jeszcze przez 3-4 tygodnie w operowanym miejscu utrzymują się bowiem obrzęk i zasinienie, utrudniające realną ocenę wyglądu tej części ciała. Na końcowy efekt, który przynosi operacja plastyczna brzucha, należy poczekać nawet do 12 miesięcy. W tym czasie nie warto dokonywać pomiarów i oceny wyglądu operowanego miejsca, by nie odczuć zbędnej frustracji i zniechęcenia.

Jak wygląda powrót do aktywności po plastyce brzucha?

Jak już zostało wspomniane, operacja plastyczna brzucha wiąże się z rozległą ingerencją chirurgiczną. To właśnie dlatego powrót do pełnej aktywności i ćwiczeń fizycznych powinien następować etapami, bez pośpiechu i chęci przyśpieszenia procesu zdrowienia. O ile do wykonywania codziennych obowiązków można powrócić już dwa tygodnie po plastyce brzucha, o tyle na większy wysiłek pacjenci mogą pozwolić sobie dopiero po upływie ok. 6 tygodni. 

Ewentualne ćwiczenia, poprawiające nie tylko zdrowie, ale również i samopoczucie, należy wprowadzać stopniowo, najlepiej pod czujnym okiem fizjoterapeuty. Nadmierne forsowanie się w czasie rekonwalescencji może z kolei podnieść ryzyko wystąpienia komplikacji oraz zniweczyć rezultaty ingerencji chirurga.

Dlaczego operacja plastyczna brzucha wymaga odpowiedniej diety?

Dobrze zbilansowana, zdrowa dieta to jeden z głównych warunków satysfakcjonujących efektów operacji plastycznej brzucha. Taka dieta powinna:

  • zawierać wystarczającą ilość zdrowych tłuszczów oraz pokarmów bogatych w przeciwutleniacze, bo to właśnie one w istotny sposób wspomagają proces gojenia,
  • eliminować produkty, powoduje wzdęcia, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w okresie rekonwalescencji.

Aby móc w pełni cieszyć się z rezultatów, jakie daje plastyka brzucha, należy również wyeliminować kaloryczne posiłki i fast foody, które nie tylko spowolnią pełen powrót do zdrowia, ale również mogą zniwelować starania o smukłą i zgrabną sylwetkę.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Przewodnik po najpopularniejszych formach treningu funkcjonalnego

Czy warto rozpocząć współpracę z trenerem personalnym?

Chcesz ćwiczyć z trenerem personalnym? Sprawdź, jak rozpocząć współpracę!