Czy warto rozpocząć współpracę z trenerem personalnym?
in

Chcesz ćwiczyć z trenerem personalnym? Sprawdź, jak rozpocząć współpracę!

Treningi personalne przynoszą cały szereg wymiernych korzyści. To nie tylko indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń, pozwalający na szybsze osiągnięcie wymarzonych rezultatów, ale również zwiększenie efektywności wysiłku oraz wsparcie i motywacja w momencie kryzysu. Jeśli planujesz rozpoczęcie ćwiczenia z trenerem personalnym, koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik, w którym krok po kroku poprowadzimy Cię przez kolejne etapy współpracy.

Dobry trener personalny – jak wybrać właściwą osobę?

Wybór właściwego trenera personalnego to klucz do sukcesu w walce o realizację założonych celów treningowych. To właśnie on będzie odpowiedzialny za opracowanie indywidualnego planu ćwiczeń, w oparciu o kompleksową wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki oraz za jego bezpieczną realizację. 

Michał Zając – ceniony trener personalny w Krakowie, którego ofertę sprawdzić możesz na stronie michalzajac.pl – podkreśla również rolę wsparcia motywacyjnego, niezwykle istotnego w momencie kryzysu. Wszystko to składa się na efektywną współpracę, prowadzącą do osiągnięcia optymalnych rezultatów ćwiczeń. 

Wybierając trenera personalnego, warto więc kierować się rekomendacją znajomych i opiniami dotychczasowych klientów, bo to właśnie one najlepiej odzwierciedlają standard usług i determinację trenera w drodze do założonych celów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając trenera personalnego?

Opinie dotychczasowych klientów to jeden z najważniejszych argumentów w trakcie podejmowania ostatecznej decyzji. W procesie tym warto jednak zwrócić uwagę również na kilka innych czynników, determinujących ostateczną satysfakcję ze współpracy. Będą to z pewnością:

 • certyfikaty, potwierdzające uzyskane przez trenera kwalifikacje,
 • styl treningu, oparty na rygorze lub – wprost przeciwnie – na wspierającym podejściu,
 • doświadczenie, pozwalające na reakcje, adekwatne do potrzeb i oczekiwań klientów,
 • dostępność trenera, która powinna odpowiadać możliwościom czasowym klienta.

Wszystkie powyższe czynniki wpłyną z pewnością na zbudowanie dobrych relacji z trenerem personalnym, które z kolei przełożą się na efektywność ćwiczeń i motywację do podejmowania kolejnych wyzwań. 

Jak często ćwiczyć z trenerem personalnym?

Jak przebiega wstępna konsultacja treningowa?

Wstępna konsultacja z trenerem personalnym to pierwszy krok do osiągnięcia założonych celów treningowych. Zanim jednak rozpoczniesz ćwiczenia pod czujnym okiem specjalisty, konieczne będzie spotkanie, połączone ze szczerą rozmową i oceną sprawności fizycznej. Takie spotkania oferuje, wspomniany już wcześniej, trener personalny Michał Zając. Pozwalają one zarówno na wyeksponowanie mocnych stron, jak i odkrycie obszarów, nad którymi należy popracować nieco intensywniej. 

Próbny trening to również szansa na odkrycie ewentualnych ograniczeń, wynikających ze stanu zdrowia. W oparciu o zebrane informacje, trener personalny opracowuje indywidualny plan treningowy, uwzględniający wyznaczone wspólnie cele, w oparciu o potrzeby i preferencje, zgłaszane przez klienta w trakcie konsultacji.

O czym warto powiedzieć trenerowi personalnemu przed rozpoczęciem ćwiczeń?

Zanim rozpoczniesz realizację opracowanego planu ćwiczeń, konieczna będzie szczera rozmowa z trenerem personalnym. W jej trakcie warto powiedzieć o:

 • celach, do których chcesz dążyć – bo to właśnie one będą stanowić podstawę dla indywidualnego planu treningowego,
 • stanie zdrowia – ukrywanie przebytych chorób i kontuzji może doprowadzić do groźnych w skutkach urazów, determinujących często konieczność zaprzestania treningów,
 • doświadczeniu w ćwiczeniach – ze wsparcia trenera mogą korzystać zarówno amatorzy, jak i osoby o znacznie większym stopniu zaawansowania. Warto jednak dokładnie określić swoje doświadczenie, by w oparciu o nie trener mógł opracować efektywny plan ćwiczeń,
 • nawykach żywieniowych – trener personalny odpowiada bowiem nie tylko za sam trening, ale również za zdrową, zbilansowaną dietę i odpowiednie nawyki,
 • własnych oczekiwaniach i możliwościach czasowych.

Od czego rozpocząć przygodę z siłownią?

Jak przebiega pierwszy trening z trenerem personalnym?

Praca z trenerem personalnym wymaga nieco czasu i cierpliwości. Pierwsze spotkania zapoznawcze będą cechować się jednak mniejszą intensywnością, by nie przeciążyć organizmu i przygotować go do dalszego wysiłku. Początkowe ćwiczenia to szansa dla trenera, by odkryć potencjał ćwiczącego, ale również i dla klienta, by zapoznać się z nowymi metodami pracy i planem działania. 

Szczególny nacisk położony zostaje jednak nie tylko na weryfikację możliwości, ale również i na prawidłową technikę, bo to właśnie ona będzie warunkowała bezpieczeństwo w trakcie realizacji zamierzonych celów treningowych. Określenie poziomu startowego to niezwykle istotny punkt w pracy trenera personalnego, determinujący w znacznym stopniu wprowadzanie kolejnych rozwiązań. 

Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Wiesz już, jak wygląda początek współpracy z trenerem personalnym. Warto jednak poznać również kilka argumentów, przemawiających za jej rozpoczęciem. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się z pewnością:

 • oszczędność czasu i wzrost efektywności ćwiczeń, dzięki profesjonalnie opracowanemu planowi treningowemu,
 • bezpieczeństwo treningu, dzięki stałej kontroli nad techniką wykonywanych ćwiczeń,
 • przełamanie stagnacji i wsparcie w nakreśleniu kolejnych celów treningowych,
 • wsparcie w kryzysie i motywacja do podejmowania wyzwań, adekwatnych do możliwości i potrzeb.  

Trening pod okiem profesjonalisty to doskonała inwestycja w dobre zdrowie i samopoczucie, która zwróci się w postaci satysfakcji z realizacji założonych celów, poprawy kondycji oraz wprowadzenia zdrowych nawyków do codziennego funkcjonowania.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Czego powinno się unikać po operacji plastycznej brzucha?

Czego nie wolno robić po operacji plastycznej brzucha?

Srebrne kolczyki z kamieniami szlachetnymi: Wyrazisty dodatek dla każdej kobiety