in

Dlaczego sportowcy powinni korzystać z osteopatii?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Wykonywanie różnego rodzaju aktywności fizycznej wiąże się z wieloma kontuzjami. W dzisiejszych czasach sportowcy coraz częściej wpadają w pewne urazy, które mają wpływ na ich wyniki, a te z kolei przekładają się na karierę. Kontuzje dotyczą nie tylko profesjonalistów żyjących z uprawiania sportu, ale również i amatorów, którzy upatrują w tym odskocznię od życia codziennego. Osteopatia dla sportowców to bardzo dobre rozwiązanie na wszelkie kontuzje, ale chcąc dowiedzieć się o niej więcej w kontekście zalet, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Osteopatia to idealne rozwiązanie na przewlekłe urazy

Najczęstszymi powodami urazów są przede wszystkim: nieodpowiednia rozgrzewka, źle dobrany sprzęt czy też problemy z niezaleczonymi wcześniej mikrourazami. Gdybyśmy mieli powiedzieć, dlaczego warto udać się do osteopaty, to powiedzielibyśmy, że głównym powodem jest troska o swoje ciało oraz szansa na to, że wszelkie kontuzje zostaną zaleczone. Odpowiednie zabiegi pozwalają na pozbawienie się problemów dzięki specjalnym technikom osteopacyjnym wykonywanym przez profesjonalistów z doświadczeniem.

Nie ma co się obawiać o to, że osteopatia nie przyniesie żadnych skutków, ponieważ jest to rozwiązanie wykorzystywane przez największe gwiazdy sportu. Obecnie szuka się coraz większych luk w organizmach człowieka, by móc podnieść jego wydolność i w efekcie poprawić wyniki. Korzystanie z pomocy osteopaty wpłynie na elastyczność ciała oraz jego wydolność. Co ciekawe, nie ma większego znaczenia to, czy sportowiec jest w młodym czy też w bardziej podeszłym wieku – wizyta u specjalisty jest wskazana dla każdego sportowca.

W jakich dyscyplinach przyda się leczenie osteopatyczne?

Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Z usług osteopatów korzystają zarówno sportowcy, którzy uprawiają sporty drużynowe, ale również i te indywidualne. Hokej, tenis, siatkówka, koszykówka, piłka nożna czy jazda na nartach – wszystkie dyscypliny bazują na tym, że ciało musi być maksymalnie przyzwyczajone do wysiłku, jak również liczy się regeneracja.

Warto sobie powiedzieć parę zdań o tym, na czym polega taki trening i jakie są jego cele. Przede wszystkim dotyczy on takich rzeczy jak:

  • wzmocnienie stabilizacji (core stability)
  • wsparcie motoryczne
  • zwiększenie wytrzymałości
  • ergonomia ruchu

Spora część problemów dotyczy problemów głęboko zakorzenionych w organizmie człowieka, a na tym bazuje osteopatia dla sportowców. Dotyczy to szczególnie tych, którzy szukają przekraczania pewnych granic. Sport, szczególnie ten profesjonalny wymaga coraz większych wyrzeczeń, więc pojawiają się bóle: pleców, stawów, bioder, nadgarstków, łokcia tenisisty, czy też przeciążenia organizmu. Można nawet powiedzieć, że osteopatia dla sportowców jest naturalnym dopingiem, ponieważ nie wymaga ona stosowania żadnych preparatów medycznych, które mogłyby odbić się na zdrowiu sportowca. Nie trzeba więc wydawać dodatkowych pieniędzy.

Leczenie osteopatyczne pozwala dostosować trening do organizmu sportowca

Dużym plusem korzystania z osteopatii jest to, że można poprawiać wyniki poprzez bardziej efektywny trening. Niektórzy sportowcy ślepo brną w dany rozkład treningowy, ponieważ nie wiedzą, że stosowany przez nich reżim nie jest dopasowany do ich organizmu. Takie leczenie pozwala na analizę każdego ruchu sportowca i tym samym może się okazać, że nawet minimalne pochylenie ciała i zgięcie określonej kończyny może mieć wpływ na postawę zawodnika. Są to detale, o których wyżej wspomnieliśmy, natomiast każda sekunda w sporcie ma ogromne znaczenie.

Może się przecież zdarzyć, że nie zdążymy się obrócić i nasza głowa będzie reagować nieodpowiednio. Dlatego osteopatia przeznaczona dla sportowców poprawia ergonomię ruchu i tym samym zawodnik może wyeliminować błędy już na poziomie treningu, a ten z kolei przeniesie się na mecz. Okazuje się jednak, że nasz organizm jest w pewnym sensie łańcuchem i przyczyną niewłaściwego obracania szyi może być problem z kręgosłupem piersiowym.

Postawienie na leczenie osteopatyczne przyspiesza regenerację

Sportowcy, którzy cierpią na urazy borykają się nie tylko z fizycznym cierpieniem, ale również z psychicznym. Chęć powrotu do gry nakręca każdego sportowca, natomiast zupełnie inaczej jest wtedy, kiedy nie można wrócić, ponieważ rehabilitacja nie idzie zgodnie z planem. W przypadku osób trenujących częstym problemem są kłopoty z kostkami. Skręcenia czy złamania w większości przypadków są leczone poprzez wpakowanie nogi w gips. Dzisiejsza wiedza medyczna daje świadomość, że nie tędy droga, ponieważ więzadła nie goją się tak szybko, powstają zrosty i tym samym powrót na boisko się znacznie wydłuża.

Leczenie osteopatyczne sprawia, że regeneracja po wszelkich kontuzjach jest szybsza i tym samym sportowiec może wrócić do gry znacznie wcześniej. Konsultacje specjalistyczne wpływają na to, że gracz nie tylko cieszy się lepszym zdrowiem, ale również w przyszłości jego organizm będzie zapobiegał podobnym urazom. Tym samym nie będzie żadnych barier psychicznym przed tym, że podobny uraz się odnowi. Więcej o osteopatii przeczytasz na stronie sanomed.rzeszow.pl/rehabilitacja/osteopatia/

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Hulajnogi elektryczne – hit na drogach!

Zespół Cieśni Nadgarstka: Objawy, Przyczyny i Skuteczne Metody Leczenia