in

5 powodów, dla których możesz chcieć szybko sprzedać swój dom

5 powodów, dla których możesz chcieć szybko sprzedać swój dom

Kiedy właściciele domów wprowadzają swoje domy na rynek, mają nadzieję, że sprzedadzą je tak szybko, jak to możliwe. Ale czynniki takie jak status rynku, lokalizacja nieruchomości, stan nieruchomości, cena wywoławcza i jak długo nieruchomość była na rynku wpływają na szybkość sprzedaży domu.

Średni czas sprzedaży domu wynosi 55 do 70 dni (około dwóch miesięcy). I to jest przy założeniu, że oferta przychodzi w ciągu 16 dni od wykazu nieruchomości i trwa około 30 do 45 dni, aby zamknąć transakcję. W rzeczywistości, dla niektórych osób sprzedaż domu może trwać dłużej.

Sprzedajesz  Dom ? sprawdź ile kosztują domy w dużych miastach europy  jak Essen , Nancy czy Leicester

Poniżej znajdują się niektóre z powodów, dla których możesz chcieć sprzedać swój dom szybko:

Foreclosure

Życie nie zawsze idzie niesamowite i są chwile, kiedy można znaleźć się w trudnej sytuacji. Jeśli te sytuacje prowadzą do braku płatności hipotecznych i zawiadomienie o wykluczenia, a następnie sprzedaży domu szybko może być najlepszym grać masz.

Wykluczenie następuje, gdy kredytodawca bierze w posiadanie nieruchomości obciążonej hipoteką i sprzedaje ją w celu pokrycia długu kredytowego, gdy mortgagor może nie nadążyć z płatnościami. Najlepszym sposobem radzenia sobie z wykluczeniem jest zaakceptowanie sytuacji i spróbować sprzedać nieruchomość przed wykluczeniem. Można również sprzedać dom niezależnie, jeśli jest już w foreclosure.

Sprzedając swój dom przed wykluczeniem lub wykluczeniem daje możliwość uzyskania maksymalnej wartości dla domu i zarabiać na sprzedaży. Można również uniknąć wykluczenia uderzającego w raport kredytowy, ponieważ może to wpłynąć na zdolność do ponownego zakupu.

Dziedziczenie

Masz trzy opcje, gdy odziedziczyć dom z ukochanej osoby i obejmują one poruszanie się w domu, wynajmując go, lub sprzedając go. Sprzedaż domu może mieć więcej sensu dla niektórych osób, zwłaszcza jeśli mieszkają daleko lub nie są skłonni ponosić kosztów utrzymania, mediów i podatków od nieruchomości. Dla takich osób, im szybciej mogą sprzedać nieruchomość, tym lepiej.

Chociaż możesz chcieć sprzedać odziedziczoną nieruchomość w pierwszej kolejności, sprawdź, czy masz wszystkie niezbędne dokumenty na miejscu. Możesz również potrzebować zgody innych spadkobierców lub wykonawcy testamentu, zanim będziesz mógł sprzedać dom. Tak więc, należy mieć wszystko na miejscu przed próbą sprzedaży.

Rozwód

Rozwód to kolejny powód, dla którego warto szybko sprzedać dom, ponieważ staje się on niewykonalny dla obu stron, aby żyć razem. Ponadto, jedna strona będzie musiała płacić hipotekę i nadążać z utrzymaniem domu. Aby rozwiązać ten problem, najlepszą opcją jest zazwyczaj sprzedaż domu i podział pieniędzy ze sprzedaży.

Im wcześniej ludzie przechodzący przez rozwód są w stanie sprzedać swój dom, tym szybciej będą mogli otrzymać swoją dolę i przejść do nowego rozdziału. Nawet lepiej, będą one miały usunięte jedną więcej przeszkód w ich rozliczenia rozwodu.

Nowa szansa na pracę

Kiedy ludzie dostają ekscytującą nową pracę, która jest po drugiej stronie kraju lub daleko od ich obecnej lokalizacji, mogą rozważyć sprzedaż domu i przeniesienie się do innego miasta. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli jesteś po pracy przez jakiś czas lub jeśli praca jest to, co można nazwać „praca marzeń”.

Ponieważ nie planujesz przemieszczania się między dwoma lokalizacjami, będziesz chciał szybko sprzedać swój dom, aby skupić się na nowej przygodzie. Możesz nawet potrzebować wpływów ze sprzedaży, aby kupić nowy dom i to wymaga, aby sprzedać dom tak szybko, jak to możliwe.

Cele awaryjne

Życie może być bardzo nieprzewidywalne. Możesz znaleźć się w potrzebie pieniędzy właśnie teraz i kiedy zbadałeś swoje opcje, okazuje się, że jedynym sposobem, aby zgromadzić dużą sumę w krótkim czasie jest sprzedaż domu.

Jeśli powodem, dla którego chcesz sprzedać swój dom jest to, że potrzebujesz pieniędzy szybko, to rzeczywiście trzeba usługi, które oferuje dokładnie to. Wspomnieliśmy wcześniej o niezawodnym, szybkim kupcu domu i powinieneś rozważyć zajęcie się nimi.

Wniosek

Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których właściciele domów mogą chcieć szybko sprzedać swoje domy. Czasami ludzie są po prostu zmęczeni posiadaniem domu i chcą zrobić coś bardziej niekonwencjonalnego. Niezależnie od powodu, ważne jest, abyś miał do czynienia z renomowaną usługą, aby zapewnić sobie uczciwą cenę.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
budowa

Jak powstają konstrukcje z obszaru budownictwa inżynieryjnego i specjalnego?

chodaki

Co wiemy na temat sabotów chodaków i drewniaków? Oto obuwie, w które warto nosić na swoich stopach!