chodaki
in

Co wiemy na temat sabotów chodaków i drewniaków? Oto obuwie, w które warto nosić na swoich stopach!

Obuwie wykonywane z drewna towarzyszy ludziom od wieków. Od dawna były one ręcznie robione przez francuskich chłopów, jako obuwie najwygodniejsze i dostosowane indywidualnie do każdego. Niegdyś nie każdy mógł sobie pozwolić na kupienie chodaków, czy sabotów. Dziś mamy zmodyfikowane, ulepszone i dużo bardziej atrakcyjne wersje sabotów i chodaków niż te wykonywane w XIX w. i możemy je kupić w dowolnych wzorach, kolorach i rozmiarach. Zobaczmy, czego jeszcze nie wiedzieliśmy o drewniakach.

Czym są chodaki i drewniaki i jak są zbudowane?

Saboty, to tradycyjne, pochodzące z Francji pełne drewniaki, które wykonywane były z jednego kawałka drewna. Nosili je nie tylko chłopi, ale również wiele innych osób prezentujących różne warstwy społeczne. Tak było w XIX w., lecz dziś chodaki i drewniaki zyskują nowe kształty i formy, a także zostały bardzo zmodyfikowane na potrzeby zwiększenia komfortu i wygody użytkowników. Saboty, lub chodaki, lub drewniaki, to obuwie, które zbudowane jest z drewnianej podeszwy i cholewki ze skóry. Mają również profilowaną miękką wkładkę, a niektóre podbitą antypoślizgową warstwą podeszwę. W niektórych modelach znajdziemy również charakterystyczną skórzaną zapiętkę. Drewniaki należą do grupy butów medycznych profilaktycznych. Są komfortowe, wygodne i proponowane osobom, które bardzo długo pracują na nogach zwłaszcza:

  • pracownikom służby zdrowia,
  • fryzjerom,
  • kelnerom,
  • kucharzom,

Ale można je nosić również na co dzień, będą bardzo wygodne do pracy w ogrodzie, letnich spacerów i wielu innych czynności poza pracą. Drewniaki swoją konstrukcją wspierają kręgosłup.

Czy saboty są zdrowa dla naszych części ciała?

Dobrej jakości chodaki i drewniaki są bardzo komfortowe dla naszych stóp. Chronią je przed odparzeniami i odciskami, ponieważ wykonane są wyłącznie z naturalnych surowców. Buty medyczne poprawiają zdrowie naszych stóp, pozwalają na funkcjonowanie zgodnie z naturą i pomagają uniknąć urazów kości i stawów. Chronią one nie tylko nasze stopy, ale również biodra, miednicę i kręgosłup. Jest to ważna informacja zwłaszcza dla osób, które długo pracują na nogach, lub starszych, które mają problemy z utrzymaniem mobilności i wygoda, komfort, oraz stabilność jest szczególnie ważna.

Dlaczego saboty i chodaki są takie popularne?

Chodaki i drewniaki swą popularność zyskały już dawno, największą sławą okryły się w latach 90, gdzie stanowiły stylizację codzienną, ale dziś najbardziej popularne są w szpitalach, przychodniach i klinikach. Mimo iż na rynku jest wiele modeli obuwia profilaktycznego i medycznego, to drewniaki stanowią sporą część na nogach szpitalnych pracowników. Dlaczego są tak popularne? Znaczenie ma tutaj ich cena, ponieważ za tak wygodne buty, służące naszemu zdrowiu i komfortowi, wykonane z naturalnych materiałów zapłacimy zaledwie kilkadziesiąt złotych. Gwarantem popularności może być również ich szeroki wybór pod względem kolorów i wzorów, ale przede wszystkim znaczenie ma tutaj wygoda i prozdrowotność.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

5 powodów, dla których możesz chcieć szybko sprzedać swój dom

Co zrobić ze szpecącymi bliznami?