in

Co zrobić ze szpecącymi bliznami?

Większość z nas ma przynajmniej jedną bliznę. Najczęściej jednak nie są one widoczne i nie przeszkadzają nam na co dzień. Jednak niektóre blizny, szczególnie usytuowane na twarzy, mogą znacznie obniżać samoocenę. Jak się ich pozbyć?

Skuteczne usuwanie blizn u specjalisty

W gabinetach medycyny estetycznej dostępnych jest wiele zabiegów pomagających pozbyć się szpecących blizn, nawet tych trudnych do usunięcia. Pakiety zabiegów usuwających blizny zawierają peelingi chemiczne, skin needling, Dermapen, radiofrekwencję mikroigłową i laser frakcyjny. To jedynie najczęściej stosowane zabiegi, tymczasem każdy specjalista kosmetologii estetycznej może zaproponować jeszcze inne sposoby, odrobinę rzadziej stosowane, ale szczególnie skuteczne przy konkretnych rodzajach blizn: https://usuwanie-blizn.com/. Przykładowo krioterapia jest zalecana przy bliznach przerostowych, a laser ablacyjny przy zanikowych. Celem ustalenia, który zabieg będzie najbardziej odpowiedni do usunięcia zmian, z którymi się borykamy, najlepiej udać się do specjalisty.

Czy blizny da się usunąć w domu?

Na to, jak prezentuje się blizna, składa się wiele czynników. To, w jaki sposób rana była pielęgnowana, jakie mamy predyspozycje genetyczne, czy mamy skłonność do powstawania bliznowców, czy rana powstała w wyniku cięcia chirurgicznego, urazu czy mechanicznego przerwania tkanki lub stanu zapalnego. Niestety, ale większość widocznych blizn, nie może zostać usunięta za pomocą domowych sposobów. Preparaty do domowej pielęgnacji skóry mogą co prawda rozjaśnić tkankę bliznowatą i zbliżyć jej kolorystykę do zdrowych tkanek, ale z pewnością nie nadbudują blizn zanikowych, nie usuną nadmiarowej tkanki w bliznach przerostowych i nie złuszczą dogłębnie naskórka. Wszystkie te efekty można jednak osiągnąć dzięki profesjonalnej terapii. Dodatkowym plusem specjalistycznych zabiegów jest to, że oddziałują one zazwyczaj nie tylko na bliznę, ale ich “skutkiem ubocznym” jest również walka z problemami dermatologicznymi, jak zmarszczki, przebarwienia, brak jędrności i matowa skóra. Jeśli interesuje Cię usuwanie blizn w Warszawie sprawdź ofertę NEWLOOK’s: https://usuwanie-blizn.com/usuwanie-blizn-warszawa.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
chodaki

Co wiemy na temat sabotów chodaków i drewniaków? Oto obuwie, w które warto nosić na swoich stopach!

Jak zadbać o aktywność fizyczną podczas jesieni? Sprawdź, gdzie spalisz najwięcej kalorii i jak podczas takiej aktywności zadbać o ubiór.