SPALANIE TŁUSZCZU
in

Największe mity o spalaniu tłuszczu!

Spalanie tłuszczu  co musisz wiedzieć ?

Jeżeli jesteś osobą aktywną fizycznie, dbasz o dietę i pomimo tego masz problemy ze zgubieniem zbędnych kilogramów, należy wspomóc metabolizm swojej tkanki tłuszczowej.  Każdy z nas ma jakieś problematyczne miejsce, z którego chętnie pozbyłby się tłuszczu. Chcąc definitywnie spalić tłuszcz konieczne będą ćwiczenia, wiedza oraz zacięcie.  Ale jak pobudzić spalanie tłuszczu? Oto kilka ciekawych propozycji: Regularne posiłki,  złoty środek to 5 posiłków dziennie w odstępach 3 godzin, trzymając się stałej godziny.

Dostarczając naszemu organizmowi sporą dawkę kalorii np. w dwóch posiłkach chudniemy wolniej niż rozkładając taką sama ilość kalorii na większą ilość dań. Przy diecie spalającej tłuszcz należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu oraz nie podjadaniu. Głodówka, w ramach obrony przed utratą energii, nasz organizm uruchamia procedury oszczędnościowe. Głodząc się wspomagamy magazynowanie tłuszczu oraz wydzielanie się kortyzolu – hormonu obniżającego zdolność spalania tłuszczu. Termogeneza, to nic innego jak proces wytwarzania ciepła, odczuwać go możemy po treningu jak i zjedzeniu ciepłego posiłku. Nasz organizm wykorzystuje energię, podnosi się ciśnienie a puls przyspiesza. Chcąc przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, powinniśmy spożywać produkty bogate w białko. Ćwiczenia, można by rzec, są podstawą w procesie spalania tkanki tłuszczowej. Chcąc spalić tkankę tłuszczową np. z brzucha, najlepiej skorzystać z ćwiczeń interwałowych lub aerobowych. Najlepsze będą takie, w których wykorzystamy największą ilość mięśni np. jazda na rozworze, bieganie, aerobik. Wybierając ćwiczenia spalające tłuszcz, należy trenować min. 30min, ponieważ mniej więcej po takim okresie, rozpoczyna się proces spalania nagromadzonych rezerw tłuszczu. Suplementy, zwane często fat-burnerami, są środkami wspomagającymi spalanie tłuszczu. Na ryku dostępnych jest wiele tabletek czy specjalnych koktajli spalających tłuszcz. W składzie takich produktów, znajdziemy wiele składników naturalnych: imbir, pieprz turecki, kakao, maliny.

tłuszcz

Oprócz substancji termogenicznych, skorzystać możemy również z innych substancji dostępnych w specjalistycznych sklepach czy aptekach. Jedną z nich jest kwas linowy, L-karnityna czy HCA. Przy intensywnych ćwiczeniach na spalanie tłuszczu, należy uważać również na spalanie mięśni. Zapobiegawczo spożywajmy posiłki białkowe na około 2 godziny przed treningiem z uwzględnieniem odpowiedniej ilości węglowodanów. Połączenie tych 2 składników, zapobiega rozpadowi mięśni podczas wysiłku. Stosując tabletki czy koktajle spalające tłuszcz, korzystajmy ze sprawdzonych źródeł.

Największe mity o spalaniu tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa ma do spełnienia wiele zadań i obowiązków, mimo tego jest elementem, którego pragną pozbyć się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Kto z nas nie chciałby pozbyć się tłuszczu z brzucha czy boczków. Zbyt duża ilość tkanki może negatywnie odbić się zarówno na naszym zdrowiu jak i codziennym funkcjonowaniu. Rozpoczynając swoją przygodę z redukcją niechcianego balastu, szybko zauważymy, że nie będzie to proces krótki i łatwy. Stosując jedynie dietę spalającą tłuszcz nie uzyskamy pożądanych rezultatów w procesie tym, należy również uwzględnić ćwiczenia. Od tego momentu czyha na nas wiele pułapek… Plany treningowe na płytach czy zajęcia oferowane w klubach, nie zawsze realizują swoje hasła reklamowe.

W procesie spalania tkanki tłuszczowej, napotkać możemy na wiele mitów jednym z nich jest np. trening wykonywany na czczo.  Skuteczność takiej metody jest zerowa i niesie ze sobą wiele groźnych dla zdrowia niebezpieczeństw. Do kolejnych mitów, zaliczyć możemy pogląd, iż tylko intensywny trening spala tkankę tłuszczową oraz że z diety spalającej powinniśmy wyeliminować tłuszcz. Jedzenie owoców i warzyw a także praca tylko nad problematyczną partią ciała (brzuch), również nie pomoże nam w szybkim spalaniu tłuszczu. Takich mitów jest oczywiście dużo, dużo więcej dlatego nie dajmy się zwariować… Korzystajmy z usług profesjonalnych klubów czy trenerów a na pewno nie popełnimy błędów i osiągniemy nasz cel.

Rozwiń

Tkanka tłuszczowa. W: Wojciech Sawicki: Histologia. Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2003.

Zwiń

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mila
Mila
1 miesiąc temu

fajny artykuł, dowiedziałam się kilu ważnych rzeczy!

DIETA ANTYCELLULITOWA

Dieta antycellulitowa – skuteczna walka z cellulitem!

masaż art riggs

Masaż tkanek głębokich – Na czym polega według Art Riggs