in

Przeszczep włosów – realne koszty i ryzyka

Chociaż utrata włosów budzi w nas strach, przeszczep włosów wydaje się równie przerażającą wizją. Obawy wynikają głównie z przeświadczenia, że nowe włosy będą wyglądać sztucznie, pozostawią blizny na głowie i sprawią ból, a zabieg będzie kosztowny.

W tym przypadku warto zasięgnąć informacji z profesjonalnych klinik, które regularnie praktykują metody na ukrycie łysienia. Warto zaznaczyć, że stały rozwój medycyny estetycznej umożliwiają pacjentom przystępowanie do coraz bardziej zaawansowanych i skutecznych zabiegów. Przekłada się to również na przeszczepy włosów, które korzystają z nowszych od tradycyjnego przeszczepu włosów technologii

Przeszczep włosów – realne koszty i ryzyka

Przeszczep włosów rozpoczyna się od pobrania paska skóry z obszaru dawczego. Następnie z fragmentu skóry pobierane są przeszczepy, czyli inaczej mieszki włosowe. Używa się ich do wypełnienia łysych części skóry głowy pacjenta. Po wykonaniu przeszczepu skóra jest zszywana, tak, by niewielką bliznę można było ukryć pod włosami.

Przeszczep włosów jest metodą inwazyjną. Jako pacjenci, otrzymujemy obce dla ciała elementy, które mogą spowodować powstanie zapalenia i infekcji, szczególnie, jeśli zabieg nie jest wykonany w sterylnych warunkach. Ponadto blizna nie zawsze jest mała – zdarza się, że lekarz wykonuje zabieg błędnie, a w efekcie otrzymujemy wypukłą bliznę na całe życie.

Koszt przeszczepu włosów jest zależny od stanu owłosienia głowy pacjenta. Ceny są bardzo wysokie i mogą wahać się nawet między 3-12 tysiącami (jeśli nie więcej). Nie jest to optymistyczna wizja, szczególnie, jeśli nie mamy pewności, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo. Co więcej, tradycyjny przeszczep włosów trwa między 6-12 godzinami i mimo znieczulenia nie należy do najprzyjemniejszych.

Nowe technologie leczenia łysienia

Tradycyjne przeszczepy włosów są drogie i nie do końca bezpiecznie. Z tego względu warto zwrócić się ku nowym metodom, których nie wymagają od lekarza zszywania skóry głowy. Jedną z klinik medycyny estetycznej, która oferuje najnowszą technologię zagęszczenia włosów, jest Wellclinic. Oferta gabinetu medycznego przewiduje zabieg Foton Hair Restoration, który dla odmiany jest przeprowadzany metodą laserową. To zdecydowanie najskuteczniejsza metoda na rynku – laser Fotona jest połączony synergicznie z rewolucyjnym odkryciem medycyny estetycznej, czyli biosymulatorami tkankowymi. Foton Hair Restoration pozwala osiągnąć efekty takie same jak w przypadku tradycyjnych i inwazyjnych metod, tyle że bez okresu rekonwalescencji i ryzyka infekcji. Efekty widoczne są o wiele szybciej i spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Leczenie łysienia metodą laserową – specyfikacja zabiegu

Skuteczność zabiegu Foton Hair Restoration potwierdzają badania kliniczne, z których wynika, że trzech wizytach można zaobserwować zagęszczenie włosów aż o 86%. Podczas procesu odbudowy struktur włosów, jednocześnie pobudzane są nowe mieszki do wzrostu włosa.

Leczenie łysienia metodą laserową pozwala zatrzymać dalsze wypadanie włosów, niezależnie od podłoża problemu (jak łysienie plackowate, androgenowe, poporodowe, a także te spowodowane menopauzą czy chorobą CoVID-19). Jest to ogromny progres – w przypadku przeszczepu włosów nie można mieć pewności, że włosy nie zaczną na nowo wypadać.

Przebieg zabiegu laserowego na łysienie

Jeden zabieg Foton Hair Restoration w Wellclinic trwa około 10-20 minut. W zależności od indywidualnych rekomendacji, lekarze zalecają do 6 zabiegów w serii, powtarzanych co 2 tygodnie.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jak złagodzić bóle menstruacyjne

Jak złagodzić bóle menstruacyjne i przetrwać okres?

błędy na ketozie

Jakie są największe błędy w trakcie adaptacji do ketozy?