in

Czy należy ściągać soczewki do sauny?

Niezależnie od rodzaju sauny przed wejściem do środka należy się zapoznać z obowiązującymi w danym obiekcie regulaminami użytkowania. Wbrew pozorom użytkowanie soczewek w skrajnie wysokich lub niskich temperaturach nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ w skrajnych przypadkach mogą się one odkształcić lub przekleić do wysuszonego oka. W przypadku chęci skorzystania z sauny fińskiej albo lodowej zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem są tradycyjne okulary. Czy jednodniowe soczewki do sauny to dobry pomysł? Jak przygotować się do wizyty w SPA? W poniższym poradniku skupimy się także zaletach soczewek kontaktowych Cooper Vision.

Czy jednodniowe soczewki nadają się do sauny?

Nieodpowiedzialne użytkowanie soczewek prowadzić może do uszkodzenia wzroku lub pogłębienia istniejącej już wady. Wizyta w suchej saunie wiąże się przecież z dosyć wysokimi temperaturami, które w zależności od obiektu wahają się w przedziale od około 60 do niemalże 90 stopni Celsjusza. Stosowanie jednodniowych soczewek w trakcie wizyty w saunie nie jest najlepszym pomysłem jeśli jest to niezgodne z zaleceniami danego producenta. W przypadku wariantów o dłuższej przydatności (np. tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne itp.) nawet jedna krótka sesja w saunie prowadzić może do uszkodzenia soczewki. Sytuacja podobnie prezentuje się także w przypadku coraz bardziej popularnych saun lodowych. Warto zwrócić też uwagę, iż w obydwu rodzajach saun soczewki najbezpieczniej zostawić jest przed wejściem do gorącej lub mroźnej komory.

Optyk Gliwice – Co warto uczynić przed wizytą w saunie?

Odpowiednie przygotowanie się do wizyty w SPA, saunie fińskiej czy kriokomorze to świetny sposób na uniknięcie potencjalnych problemów ze wzrokiem w trakcie zabiegów. Doskonałą alternatywą dla większości rodzajów soczewek są w tym przypadku najzwyklejsze okulary. Warto pamiętać też o stosowaniu odpowiedniego nawilżacza, który pozwoli zminimalizować uczucie dyskomfortu. W kwestii takiej jak profesjonalny optyk Gliwice są jedną z wielu miast, na których terenie oferujemy nasze produkty.

Czy warto zainwestować w soczewki Cooper Vision Biofinity?

Soczewki Cooper Vision Biofinity to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zmagają się z krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością. Dzięki unikalnej konstrukcji opartej na silikonowo hydrożelowym materiale, który przepuszcza 100% tlenu, są one w stanie zagwarantować najwyższy komfort użytkowania. Na tle alternatywnych rozwiązań wyróżnia je także nowoczesna oraz innowacyjna technologia samonawilżania Aquaform. Dostępne na naszej stronie produkty zostały starannie wyselekcjonowane pod kątem najwyższej jakości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, oferujemy też szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych oraz korekcyjnych światowych marek takich jak Calvin Klein, Karl Lagerfeld, Gucci, Emporio Armani, Ray-Ban, Adidas czy Longchamp. Wszystkich zainteresowanych zakupem soczewek lub okularów mieszkańców Gliwic zachęcamy też do wizyty w naszym stacjonarnym salonie optycznym.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
szlafroki

Właściwości i zalety korzystania z sauny

sport

Adaptogeny – zioła dla sportowców, co o nich wiemy?