sport
in

Adaptogeny – zioła dla sportowców, co o nich wiemy?

We współczesnym świecie nie trudno o stres, przetrenowanie, a także toksyny i zanieczyszczenia, które mają bezpośredni niekorzystny wpływ na nasz organizm. Nasze ciała narażone są na wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które niestety działają na nie destrukcyjnie. Na szczęście istnieją adaptogeny, które pomagają organizmowi osiągnąć homeostazę, pomagają w wielu kwestiach zdrowotnych, a także służą osobom czynnie, a wręcz zawodowo uprawiającym sport. Ile wiemy na temat adaptogenów i czy ta wiedza jest wystarczająca? Zobaczmy czym są adaptogeny.

Czym są adaptogeny i dlaczego warto je stosować?

Adaptogeny zostały odkryte już wieku temu, ponieważ w XX wieku już prowadzono badania nad nimi, a także opracowano ich termin. Adaptogeny są to zioła dla sportowców, ale nie tylko pochodzenia naturalnego, które można odnaleźć również w przyrodzie. Dziś technologia pozwala na wytwarzanie adaptogenów gotowych do spożycia. Adaptogeny pozwalają naszemu organizmowi osiągnąć homeostazę, czyli równowagę i regulację naszemu ciału, ale i układzie nerwowym. Adaptogeny nie wpływają w żaden sposób negatywnie na nasz organizm, są w pełni przebadane i sprawdzone. Mają za zadanie wspomagać organizm, a nie mu przeszkadzać.

Innymi słowy adaptogeny, to substancje pochodzenia naturalnego, które pomagają naszemu organizmowi w odbudowie jego prawidłowych funkcji, lub wspomaganiu go w adaptacji do życia w niesprzyjających mu warunkach. Takie warunki to właśnie stres, przepracowanie, przetrenowanie. Adaptogeny to inaczej mówiąc pielęgnacja naszego organizmu oraz jego wzmocnienie za pomocą substancji pochodzących z roślin, grzybów i ziół.

Adaptogeny w sporcie

Adapotogeny są potrzebne sportowcom, ponieważ zdecydowanie pozytywnie działają na ich organizmy, które i tak są już dosyć mocno zmęczone treningami. Ponad to cieszą się wśród nich doskonałą opinią. Adaptogeny stosuje m.in Karolina Brzuszczyńska, znana zawodniczka Fame MMA. Sprawdź [tutaj] jej opinię o Czarodzieju z Mother’s Protect. Nie tylko pięściarka znana jak Way Of Blonde zna pozytywne działanie adaptogenów. Przekonanych o ich pozytywnym działaniu jest wiele innych osób. Dzięki tego rodzaju substancjom sportowcy, mogą:

  • więcej trenować,
  • są szybsi, sprytniejsi, skupieni,
  • są mniej narażeni na czynniki stresogenne,
  • szybciej się regenerują.

Warto podkreślić, że adaptogeny to substancje pochodzenia ziołowego, a więc w pełni naturalnego i na każdego mogą zadziałać inaczej. Ponieważ każdy z nas to indywidualny organizm. Mają one jednak za zadanie wspomagać organizm, więc można ich używać w pełni bezpiecznie, a na większość osób, które już zastosowały Czarodzieja, działa on energetyzująco, wzmacniając wydolność, a także wspomagając w budowaniu masy mięśniowej.

Wpływ dobrze dobranych adaptogenów na nasze zdrowie.

Należy zaznaczyć, ze adaptogeny oraz ich mieszanki powinny być dobrze dobrane do wymagań naszego organizmu. Warto zatem sprawdzić skład, a także komu przeznaczone są poszcególne substancje. Mieszanki, takie jak znany Czarodziej, są odpowiednie dla sportowców, a także dla osób żyjących w długotrwałym stresie, bardzo szybkim i intensywnym trybie życia. W składzie znajdziemy takie adaptogeny jak szczodrak krokoszowaty, eleuterokok kolczasty oraz różeniec górski. Są to doskonałe substancje, które stymulują pracę organizmu, wspierają jego odporność. Wspomagają również pracę serca oraz sprawność fizyczną i układ nerwowy.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy należy ściągać soczewki do sauny?

Co to jest mezoterapia mikroigłowa – czyli odmładzanie przez mikronakłuwanie?