in

3 skuteczne sposoby na cellulit

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Cellulit, tzw. skórka pomarańczowa, stanowi lipodystrofię, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Chociaż dla wielu kobiet stanowi problem estetyczny i wprawia je w kompleksy, cellulit nie jest groźny dla zdrowia. Występuje u większości pań, jednak jego widoczność jest zróżnicowana. Cellulit najczęściej widać na skórze ud oraz pośladków. U niektórych kobiet jest widoczny stale, a u innych jedynie przy napiętej skórze.

Z czego wynika cellulit i jakie są sposoby na jego redukcję?

Za cellulit najczęściej odpowiada nadmiar tkanki tłuszczowej, jednak nie stanowi to reguły. Niektóre kobiety mają naturalne predyspozycje do formowania się skórki pomarańczowej. Widoczności cellulitu sprzyjają wahania wagi, problemy hormonalne oraz nieprawidłowe odżywianie. Często cellulit występuje u pań prowadzących siedzący tryb życia, a także tych stosujących używki. Z cellulitem korelują: przewlekły stres, retencja wody w organizmie oraz zaburzenia krążenia krwi.

Zmiany w stylu życia

Nie da się pozbyć cellulitu jak za dotknięciem magicznej różdżki. Skuteczne sposoby na cellulit zakładają przede wszystkim cierpliwość i systematyczność. Stosuj zdrową, zbilansowaną dietę: ogranicz spożycie słodyczy, niezdrowych tłuszczów, soli oraz wysoce przetworzonych produktów spożywczych. Zamiast nich wzbogać swój jadłospis o świeże warzywa i owoce, chude mięso, ryby, kasze i nabiał oraz tłuszcze roślinne. Zadbaj o nawodnienie organizmu, wypijając minimum 2 litry wody dziennie.

Aktywność fizyczna

Omawiając najskuteczniejsze sposoby na cellulit, nie sposób pominąć kwestię wysiłku fizycznego. Regularne ćwiczenia ułatwią Ci redukcję tkanki tłuszczowej, a także zagwarantują efekt modelujący ciało. Na początek jakakolwiek aktywność fizyczna jest pożądana. Mogą być to na przykład spacery czy wycieczki rowerowe. Jeżeli czujesz się wystarczająco sprawnie, spróbuj treningu na siłowni: ćwiczeń cardio, obwodowych i wzmacniających.

Pielęgnacja skóry

Systematyczne masaże skóry ograniczają widoczność cellulitu. Połącz je ze stosowaniem kosmetyków, które zawierają składniki przeciwdziałające cellulitowi. Jeżeli nie masz cery naczynkowej, możesz rozważyć również szczotkowanie ciała na sucho lub peelingi mechaniczne.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Post w-o jako dobry sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn

5 pomysłów na to, co robić zimą w Alpach, jeżeli nie jeździmy na nartach?