trener personalny
in

Znajdź trenera dopasowanego do Twoich oczekiwań!

Treningi na siłowni i prowadzenie zdrowego trybu życia, to zjawisko coraz bardziej popularne. W dzisiejszym świecie stawia się na zdrowe jedzenie, ruch, odpoczynek, ale również zrównoważony, odpowiedni dla organizmu trening. Niektórzy wybiorą jogę, inni pilates, a jeszcze inni podnoszenie ciężarów i wysiłkowy trójbój. Ale nie trzeba treningu planować samodzielnie, warto skorzystać z porad i współpracy z doświadczonym trenerem personalnym, który nie tylko pokaże jak ćwiczyć, ale wzmocni również nasze nastawienie i motywację. Oto kilka porad, jak dobrać odpowiedniego trenera personalnego.

Czym kierować się w doborze trenera personalnego?

Wiele osób decyduje się na taką współpracę, ponieważ oczekują od trenera profesjonalizmu, poświęcenia uwagi, a także podnoszenia poziomu motywacji. Jednakże, bywa tak, że specjalista nie do końca przypada nam do gustu i zamiast motywować, sprawia, że treningi są małe efektywne. Powodem może być kiepski dobór trenera. Czym zatem kierować się przy wyborze osoby, która poprowadzi nas przez tajniki sportu? Oto kilka porad:

  • należy zrobić research rynkowy – warto sprawdzić opinie, przeczytać strony, oferty trenerów zanim zdecydujemy się współpracę,
  • sprawdźmy umiejętności trenera, zapoznajmy się z certyfikatami i osiągnięciami, to ważne, aby dobry trener miał wykształcenie poparte doświadczeniem,
  • wybór treningu – jeśli chcemy ćwiczyć pilates, wybierzmy specjalistę od pilatesu, jeśli zależy nam na spalaniu tkanki tłuszczowej – zacznijmy od poszukiwać trenera, który jest specjalistą w tej dziedzinie,
  • spotkajmy się z trenerem i omówmy współpracę,
  • ważny jest również koszt treningów, to ile będziemy płacić za usługę warto ustalić już na początku współprace, a potem sami zadecydujemy, czy podjąć współpracę.

W wyborze odpowiedniej osoby do treningów, pomóc nam może również strona https://znanytrener4u.pl. Warto zapoznać się z jej działaniem, jest prosta w obsłudze i dzięki niej, znalezienie odpowiedniego dla siebie trenera personalnego to proste zadanie.

Po co nam właściwie trener personalny?

Powodów, dla których warto pracować z trenerem personalnym jest wiele. Przede wszystkim, jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia ze sportem, to taka osoba może nam znacznie ułatwić początki tej przygody. Jeśli chcemy mieć wybitne osiągnięcia w sporcie, to również warto sięgnąć po rady osoby z doświadczeniem. Warto również rozmawiać z trenerem osobistym, ponieważ może nas on motywować, ale również pokazać na tyle ćwiczenia, abyśmy nie zrobili sobie przy tym krzywdy.

Trener personalny to przede wszystkim opieka merytoryczna, gwarancja doskonalenia techniki uprawiania sportów, indywidualnie dostosowany plan treningowy i żywieniowy, a także wielkie wsparcie mentalne. Współpraca z trenerem to wspaniała droga to wielkich osiągnięć, ale również do stawiania tych małych kroków. Jeśli zależy nam, aby ćwiczenia wykonywać poprawnie i bez kontuzji, a także, aby wzmocnić nasze nastawienie do treningu, to powinniśmy zacząć korzystać z pomocy trenera personalnego.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Co robić, gdy ukąsi cię kleszcz: sposób postępowania

trener personalny

Trener personalny – dlaczego warto z nim kooperować?