in

W czym przechowywać wino?

Wino po zabutelkowaniu cały czas jest na etapie dojrzewania, dlatego należy je odpowiednio przechowywać, by proces ten mógł przebiegać w prawidłowy sposób. Zobacz, gdzie najlepiej magazynować trunek w domu oraz z jakich akcesoriów warto skorzystać.

Regał w piwnicy lub półka w spiżarni

Najlepszym miejscem do przechowywania wina jest ciemna i chłodna piwnica, w której panują zarówno optymalna temperatura, jak i wilgotność powietrza. Dzięki nim możliwe jest prawidłowe rozwijanie się walorów wina nawet przez wiele lat. Piwnice są jednak charakterystyczne dla starego budownictwa, ponieważ z uwagi na duże koszty często rezygnuje się z nich w nowych domach. Alternatywnym miejscem, w którym również panują właściwe warunki, jest natomiast spiżarnia. Problem stanowi jednak częsty brak miejsca w tym pomieszczeniu, ponieważ muszą zmieścić się w nim domowe przetwory oraz zapasy żywności.

Jeśli nie masz piwnicy czy miejsca w spiżarce, warto wybrać materiałowe woreczki na wino 16 x 37 cm, które pozwolą Ci w prawidłowy sposób przechowywać wino. Stanowią one tanią i dobrą alternatywę dla powyższych opcji. Najpewniej wino nie dojrzeje dzięki nim tak dobrze, jak np. w piwnicy, jednak nadal uzyska świetny aromat, a Ty będziesz spokojny, że przetrzymujesz je w prawidłowy sposób.

Najlepsze alternatywy dla domowych chłodziarek

Wino powinno być przechowywane w odpowiednich warunkach, o które nie łatwo poza piwnicą czy domową spiżarnią. Alternatywą dla takiego przechowywania wina będzie położenie go na półce w szafie w pozycji leżącej. Ważne jest, żeby w otoczeniu panowała wysoka wilgotność między 60 a 80%, a także, by wino znajdowało się w zacienionym miejscu, co pozwoli uniknąć procesu utleniania. Aby zapewnić trunkom większą ochronę przed światłem, możesz zastosować materiałowe woreczki. Dzięki nim wino będzie mogło być przechowywane nawet na otwartej półce, ponieważ będzie cały czas osłonięte przed światłem dziennym czy sztucznym. Idealnie dopasowane do butelki wina będą średnie woreczki 16 x 37 cm.

Zalety materiałowych woreczków na wino

Korzystanie z woreczków materiałowych pozwoli Ci nie tylko zadbać o odpowiednie zabezpieczenie alkoholu, ale także zaoszczędzić. Woreczek 16 x 37 cm kosztuje od kilku do kilkunastu złotych, więc koszty takiej ochrony wina, m.in. przed światłem, są stosunkowo niskie. Produkt możesz także wykorzystać do innego celu po wypiciu trunku, ponieważ jest on wielorazowy. Co więcej, sakiewka stanowi również dekorację butelki, która będzie ciekawie prezentować się na stole czy na półce. Średni woreczek 16 x 37 cm sam w sobie jest idealną ozdobą, dlatego tak zabezpieczone wino jest gotowe do zabrania i podarowania komuś np. na prezent z okazji urodzin.

Jeśli nie masz piwnicy, a chcesz przechowywać wino w odpowiedni sposób, świetnym pomysłem będzie wykorzystanie średnich woreczków 16 x 37 cm. Ochronią one wino przed światłem i zabezpieczą przed nadmierną wilgocią. Oprócz opakowania warto też zatroszczyć się o poziome położenie wina, a także pamiętać o niepotrząsaniu nim w trakcie dojrzewania. Wszystko to pozwoli uzyskać wyjątkowy aromat trunku.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Odchudzanie na wesoło: porady dietetyka dla cieszących się życiem

Postęp nie omija uśmiechu