in

Trener osobisty – dla kogo?

Osoby, które chcą rozpocząć treningi na siłowni bardzo często nie wiedzą od czego zacząć i jak korzystać z maszyn. Z tego względu, sporo z nich rezygnuje po krótkim czasie lub używa wyłącznie najprostszych urządzeń, co zmniejsza efektywność ćwiczeń i nie zawsze pozwala na uzyskanie wymarzonych efektów. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest trener osobisty, który stworzy dla nas indywidualny plan i pokaże w jaki sposób należy wykonywać ćwiczenia.

Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Zadaniem trenera jest nie tylko opracowanie planu treningowego dopasowanego do celów sylwetkowych, stanu zdrowia, aktualnej masy ciała i ogólnych potrzeb danej osoby, ale również przekazywanie wiedzy na temat prawidłowej techniki ćwiczeń. Oprócz tego, odgrywa on rolę motywatora, który pomaga w chwilach zwątpienia i udziela wsparcia. Zajmuje się też bieżącą kontrolą postępów i w razie konieczności modyfikacją planu. W jakich sytuacjach warto skorzystać z jego usług?

  • Jak zostało już wspomniane, trener osobisty jest polecany wszystkim osobom, które do tej pory nie uczęszczały na siłownię i nie wiedzą od czego zacząć swoją przygodę z taką formą aktywności fizycznej. Choć wiele informacji można znaleźć w sieci, nigdy nie mamy pewności czy wykonujemy dane ćwiczenie prawidłowo. Niestety, w takim przypadku istnieje spore ryzyko kontuzji oraz braku rezultatów.

Komu jeszcze przyda się trener osobisty?

Skorzystanie z pomocy specjalisty powinny też rozważyć osoby, które trenują na własną rękę już od jakiegoś czasu i póki co nie widzą zadowalających efektów. Taki stan może oznaczać, że ćwiczenia są wykonywane nieprawidłowo lub ich częstotliwość jest nieodpowiednia. Skonsultowanie się z trenerem to najlepsze rozwiązanie, a jednocześnie znaczna oszczędność naszego czasu. Pomoc specjalisty przyda się też wszystkim osobom, które chcą wprowadzić nowe elementy treningu, podnieść jego efektywność lub po prostu go urozmaicić.

Zapraszamy na treningi: trener osobisty Kraków

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kamizelka ratunkowa

Gdzie kupić dobre kamizelki ratunkowe?

mleko

Zalety mleka modyfikowanego