mleko
in

Zalety mleka modyfikowanego

Zgodnie z rekomendacjami specjalistów neonatologów oraz pediatrów, najlepszym sposobem żywienia niemowlęcia jest karmienie piersią przynajmniej przez pierwsze pół roku. Z różnych przyczyn nie zawsze jest to możliwe. Kiedy kobiety decydują się przejść na karmienie sztuczne? Jakie są zalety takiego żywienia?

 

Karmienie sztuczne – kiedy jest konieczne?

Mleko matki, bez względu na jej stan odżywienia, masę ciała czy dietę, ma zawsze najlepszy skład dla dzieci. Są jednak sytuacje, w których karmienie naturalne jest trudne, a wręcz niemożliwe. Jeden ze skrajnych przykładów, to obecność wirusa HIV u matki. Aby zapobiec perinatalnej transmisji z matki na dziecko, nie zezwala się w takiej sytuacji na karmienie piersią.

Najczęściej jednak młode mamy rezygnują z tego sposobu żywienia na podstawie własnych doświadczeń. Bywa, że mają niewiele pokarmu lub nie są w stanie pobudzić laktacji, a do tego mają wrażenie, że dziecko nie najada się, będąc karmionym piersią. Inne mamy nie mogą kontynuować karmienia naturalnego z uwagi na bolesne zapalenia brodawek czy ich podrażnienie, które uniemożliwia nakarmienie dziecka bez bólu. Inne panie decydują się na naprzemienne karmienie piersią i butelką z uwagi na zobowiązania zawodowe, lub przechodzą na mleko modyfikowane na przykład z powodu zażywanych leków przenikających do mleka mamy.

 

Modyfikowane mleko dla dzieci – jakie ma zalety?

Nie da się ukryć, że najwięcej pań decyduje się na karmienie naturalne, które jest dostępne „zawsze pod ręką”, a do tego darmowe. Wymaga jednak sporych wyrzeczeń – odpowiedniej diety, unikania używek, odciągania pokarmu, utrzymywania stałej laktacji na wysokim poziomie. Pod tym względem mleko w proszku jest dużo wygodniejsze – można je rozrobić i przechować w butelce do czasu następnego karmienia. Można również kupić gotowe mleko w płynie, w odpowiedniej porcji dla noworodka. Dzięki temu dużo łatwiej jest taki produkt lekko podgrzać w ciepłej wodzie i od razu podać maluchowi – na spacerze czy w podróży.

Mleka modyfikowane, które dostępne są w sklepie https://apteczkadziecka.pl to produkty w pełni bezpieczne dla żywienia maluchów w odpowiednim wieku. Są bardzo czytelnie oznakowane, dzięki czemu każdy rodzic dokładnie wie, które mleko jest odpowiednie dla dziecka w konkretnym wieku. Mają też dokładnie opisane dawkowanie i sposób przyrządzania, co ułatwia codzienne karmienie. Skład takiego produktu, zawierającego białka mleka krowiego, jest ściśle opracowany zgodnie z potrzebami dzieci, aby dostarczać im cennych składników odżywczych. Mleka takie są również fortyfikowane w składniki odżywcze zwiększające naturalną odporność dziecka. Największymi zaletami takiego mleka jest łatwość przygotowania, gdy zachodzi taka potrzeba, wysoka wartość sytna sprawiająca, że dziecko może spać po mleku dłużej i głębiej, a także jego zbilansowany skład niezależny od diety matki. Nie należy więc dziwić się matkom, które wybierają mleko dla dzieci w proszku lub w płynie – dla większej wygody codziennego życia z niemowlakiem.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Trener osobisty – dla kogo?

Belgijska marka zdrowych słodyczy Bear w Polsce!