in

Szkła do komputera – jak je dobrać?

Szkła do komputera są ważnym elementem, który chroni nasz wzrok. Po wielu godzinach przed ekranem można odczuwać suchość oczu czy zaczerwienienia oczu. Przeczytaj artykuł dotyczący szkieł ochronnych.

Szkła relaksacyjne – co to takiego?

Szkła okularowe relaksacyjne mogą być stosowane przez osoby młode w wieku 20-40 lat, które spędzają sporo czasu przy komputerze. Takie osoby są z reguły zmęczone ekranem monitora, często mają też podrażnienia oczu. Inną grupą są osoby po 40, które również powinny posiadać okulary ochronne. Te osoby często muszą odsuwać od siebie smartfon. Może się zdarzyć, że mają wady wzroku bądź muszą powiększać czcionkę w celu redukcji utraty ostrości drobniejszych szczegółów.

Szkła i okulary korekcyjne

 Warto zadbać, by szkła do komputera z filtrem światła niebieskiego były koniecznie z antyrefleksem. Powłoka antyrefleksyjna o odblasku niebieskim zwykle przeznaczona jest do pracy z monitorami LED i LCD. Takie powłoki mają za zadanie filtrować jak najwięcej promieniowania HEV. Dodatkowo ważną sprawą jest to, czy powłoki nie filtrują wspólnie z HEV korzystnego światła, które jest turkusowo-niebieskie. Ponieważ jest ono odpowiedzialne za regulowanie naszego biorytmu.

Jakie szkła z powłoką antyrefleksyjną?

Powłoki antyrefleksyjne różnią się między sobą kilkoma kwestiami. Jedna z nich jest kolor odblasku szczątkowego. Kolejną różnicą jest redukcja odblasków na powierzchni szkła, którą inaczej nazywa się stopniem odlustrzenia powierzchni. Kolejną sprawą jest stopień przepuszczalności oraz odporność na zarysowania.

Niebieskie światło – jaki ma wpływ na zdrowie?

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że niebieskie światło emitowane z ekranu, wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Pierwsze efekty, jakie daje długotrwale siedzenie przed ekranem to zmęczenie oczu. Następnie pojawiają się bóle głowy, charakterystyczne plamki przed oczami, zaburzenia widzenia barw czy nawet podwójne widzenie, czy zwyrodnienia plamki żółtej. Z takimi objawami zmagają się osoby, które spędzają wiele godzin przy ekranie komputera. Takie osoby powinny zadbać o odpowiednie nawilżenie oczu oraz powinny robić przerwy od patrzenia w monitor. Jednak profilaktyka i higiena oczu, to nie wszystko.

Należy zaopatrzyć się w specjalne okulary do pracy przy komputerze. Ochronią nas one przed światłem niebieskim, które nie jest dobre dla zdrowia. Noszenie okularów do komputera poprawi jakość widzenia oraz komfort widzenia.  Jest to dobry sposób na podrażnienie oczu, pieczenie oczu oraz redukcję bólów głowy. Okulary do komputera to inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Lekarz online — na czym polega wizyta i dlaczego warto odbyć konsultację online?

soczewki

Blue control – nowoczesna technologia w soczewkach i okularach