in

Jak zwiększyć bezpieczeństwo jazdy na rowerze, a przy tym zyskać ciekawy dizajn?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale niestety zapomina o tym wielu rowerzystów. A tak rzecz jasna nie może być. Ale z drugiej strony wielu z nich dba o estetykę jednośladu, co także jest zaletą, a przy tym może się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa. Otóż wystarczy tylko wybrać odpowiednie akcesoria, by zyskać jedno i drugie. Czas poznać jakie.

Głośny dzwonek do roweru to podstawa

Czasami niepozorne rzeczy mają duże znaczenie i to fakt niezaprzeczalny. I na pewno wybierając odpowiednie akcesoria można nie tylko poprawić dizajn swojego jednośladu, ale także zadbać o bezpieczeństwo. Otóż doskonałym wyborem jest głośny dzwonek do roweru. Pełni on funkcję informującą, że nadjeżdżacie, a przy tym polepsza całą estetyką jednośladu. Zatem jak widzicie można zyskać jedno i drugie i to małym nakładem finansowym. Dzwonki dostępne są w wielu różnych wariatach. Można zdecydować się na modele klasyczne, ale też bardziej eleganckie. Jedne i drugie pasować będą do każdego rodzaju rowerów. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by estetyką się bawić. Jeżeli też w życiu kierujecie się tą zasadą, to polecamy Wam śmieszny dzwonek. Gwarantujemy, że model z uśmiechem, ale też w formie trąbki albo kaczuszki znacząco poprawi Wam humor, wszak wystarczy tylko na niego spojrzeć. Co również ważne, dzwonki nie są kosztowne, a jednak dzięki nim inni uczestnicy ruchu mogą usłyszeć, że nadjeżdżacie i nie musicie krzyczeć, by zeszli ze ścieżki rowerowej.

Małe i niepozorne, a jednak tak ważne, czyli odblaski

Nie tylko dzwonek do roweru poprawi Wasze bezpieczeństwo. Na pewno sprawi on, że Was usłyszą, ale trzeba jeszcze zadbać by Was zobaczyli. O tym, że dobre światła rowerowe są niezbędne, to chyba już wiecie, ale bezpieczeństwo można jeszcze bardziej zwiększyć wybierając odblaski. Choć małe i niepozorne, to jednak mają duże znaczenie i rzeczywiście sprawią, że nawet w gorszych warunkach pogodowych inni uczestnicy ruchu Was zauważą. Jakie odblaski wybrać? I tutaj macie duże pole do popisu, bo wcale nie musicie decydować się na klasyczne modele, ale możecie wybrać takie o różnorodnych kształtach np. trójkąta. Ale jeszcze ciekawszym rodzajem odblasków są rurki na szprychy. Sprawią one, że Wasz jednoślad nabierze jeszcze nowocześniejszego charakteru, a przy tym będzie przyciągał uwagę swoją estetyką. Ale to nadal nie koniec możliwości, bo dobrym wyborem są również naklejki odblaskowe, którymi możecie ozdobić rower. Zatem jak widzicie możliwości jest sporo.

Kask i ochraniacze, czyli niezbędnik każdego rowerzysty

Teraz nieco odbiegniemy od tematu dizajnu roweru, ale nadal pozostaniemy w tematyce bezpieczeństwa, ale i dizajnu rowerzysty. Otóż oczywiście każdy rowerzysta powinien zaopatrzyć się w kask i ochraniacze. I należy je zakładać niezależnie czy wybieracie się na kilkuminutową przejażdżkę czy na długą wycieczkę. Poza faktem, że ochraniacze Was chronią, możecie w nich prezentować się jak profesjonaliści. Nic nie stoi także, aby wybrać kask utrzymany w stylu retro. A jeszcze ciekawszym pomysłem jest ozdobienie swojego kasku naklejkami. Zatem szybko i łatwo można odmienić nudne ochraniacze i nadać im ciekawego charakteru.

Dodatkowe oświetlenie roweru jest fajne

Oczywiście musimy też wspomnieć, że dizajnu można dodać wybierając ciekawe oświetlenie. Można postawić na modele typowo śmieszne, a więc kaczuszki czy przestawiające narząd płciowy męski. Wtedy inni uczestnicy ruchu na pewno od razu Was zauważą. Ale z drugiej strony takie oświetlenie może też odwracać uwagę. Zdecydowanie lepiej więc wybrać kolorowe oświetlenie na szprychy, które dodatkowo świetnie je ozdobi. Ciekawym, a może nawet bardzo ciekawym elementem są także wentyle świecące w ciemności, które tworzą wielokolorowy efekt. Trzeba przyznać, że jest on niesamowity i sprawia, że trudno odwrócić uwagę od takiego jednośladu. Wyróżniają się one także trwałością. Wyposażone są w jasną diodę LED, która zapewnia efektywność oświetlenia. Dzięki zastosowaniu polietylenowego sticka można uzyskać wyjątkowe efekty.

Jak widzicie małe rzeczy mają duże znaczenie, a bezpieczeństwo i ciekawa estetyka mogą iść w parze.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rower mtb

Jaki rower górski (MTB) wybrać?

Przeszczep włosów w Turcji — jak się przygotować?