in

Jak wybrać dobrego dentystę?

Mało kto lubi wizyty w gabinetach dentystycznych. Warto jednak pamiętać, że przez zaniedbanie stanu naszych zębów narażamy się na wydatki znacznie obciążające nasz budżet domowy oraz wielki ból. Znaczna część społeczeństwa czuje lęk przed wizytą u stomatologa. W jaki sposób więc wybrać dentystę, który pomoże przejść przez te stresujące momenty bez dodatkowych nieprzyjemności?

Na początek należy wybrać specjalizację?

Choć byłoby to najprostsze, jeden stomatolog nie rozwiąże naszych wszystkich problemów. Istnieje kilka podstawowych specjalizacji, które wybieramy w przypadku poszczególnych problemów:

  • stomatolog ogólny – zajmuje się leczenie ogólnym/ zachowawczym próchnicy, stanowi często naszego lekarza pierwszego kontaktu,
  • pedodonta (stomatolog dziecięcy) – leczy problemy z uzębieniem u dzieci,
  • endodonta – zajmuje się leczeniem zaawansowanej próchnicy i leczeniem kanałowym, często wykorzystując specjalistyczne narzędzia,
  • periodonta – zajmuje się profesjonalną ochroną dziąseł i chorobami przyzębia,
  • ortodonta – leczy wady zgryzu i wady szczękowo-twarzowe oraz koryguje nieprawidłowości żuchwy,
  • protetyk i implantolog – zajmuje się leczeniem rekonstrukcyjnym, wykonuje protezy i inne odbudowy uzębienia jak mosty, korony zębowe,
  • chirurg stomatologiczny – zajmuje się zabiegami z zakresu inwazyjnej stomatologii szczękowej jak ekstrakcja (usunięcie zęba), usuwanie zatrzymanych ósemek podnoszenie dna zatoki.

Cechy dobrego stomatologa

Przed pierwszą wizytą w gabinecie stomatologicznym nigdy nie mam pewności, czy trafiliśmy dobrze. Zanim zapiszemy się na konsultację, warto sprawdzić w internecie opinie na temat danego dentysty oraz sprawdzić, jakie posiada doświadczenie oraz dodatkowe kursy i szkolenia. Ważna jest również znajomość nowości technologicznych z zakresu stomatologii.

Po przybyciu dentysty warto zwrócić uwagę na wygląd poczekalni oraz stan wyposażenia stomatologicznego. Dobry specjalista powinien zadbać o czyste i sterylne warunki pracy, a także sprzęt, który umożliwi sprawne i profesjonalne wykonanie zabiegu. Kluczowym aspektem jest także zachowanie stomatologa wobec pacjenta – bardzo ceni się życzliwość oraz przekazywanie informacji na temat leczenia krok po kroku.

Gdzie szukać pomocy stomatologicznej?

Jeśli szukamy profesjonalnej i sprawdzonej opieki dentystycznej, wato skontaktować się z Ethica Clinic. Klinika ta współpracuje z szeregiem specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się Twoimi zębami, zaczynając od usuwania kamienia i osadu z jamy ustnej, kończąc na skomplikowanych zabiegach.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Zabiegi usuwania żylaków – na co warto się zdecydować?

Korzyści wynikające z dobrego odżywiania dzieci w wieku szkolnym