in

Jak odbudować kondycję włosów po letnich dniach?

Co szkodzi naszym włosom latem i sprawia, że gdy kończą się wakacje, są matowe i pozbawione życia? To zasługa silnego słońca, słonej wody i chloru w tej basenowej, a zwłaszcza połączenia tych czynników. Podczas, gdy my latem korzystamy chętnie z jego uroków, włosy tracą siły, stają się kruche, matowe i suche, a także podatne na niszczenie. Jednak wcale nie trzeba od razu sięgać po nożyczki. Można je zregenerować poświęcając włosom trochę uwagi. Kluczem jest dobra pielęgnacja.

Regenerujący zabieg w salonie?

Jednym z wyjść jest udanie się do fryzjera, który ma w swojej ofercie zabiegi regenerujące włosy takie jak sauna, botox włosów czy krioterapia działająca pod wpływem bardzo niskiej temperatury. Zabiegi tego typu można wykonać także w domu, przy użyciu sprzętu a także profesjonalnych kosmetyków. Możesz je znaleźć w sklepach fryzjerskich, także tych internetowych jak Sprzet-fryzjerski.pl. Nie wiesz jak przeprowadzić te zabiegi? Przy produktach znajdziesz instrukcje. Nie obawiaj się, to nic trudnego.

Zabiegi domowe dla włosów

Regeneracja zniszczonych włosów równie dobre skutki może przynieść, jeśli sięgniesz po profesjonalne kosmetyki i użyjesz ich w domu. Pierwszy z nich to szampon oczyszczający. Jego rola polega na tym, by usunąć wszelkie zanieczyszczenia i bariery, które blokują dostęp składników odżywczych do wnętrza włosa. Po umyciu szamponem oczyszczającym łuski włosa zostają rozchylone i otwierają drogę proteinom, humektantom i emolientom stanowiącym podstawę działania masek i odżywek. Po ich aplikacji, warto okryć włosy czepkiem i pozwolić kosmetykom działać. Podobnie jak przy olejowaniu włosów – daj mu czas by działał, a następnie dokładnie kilkukrotnie umyj włosy i skórę. Przekonasz się jak zbawienny wpływ na włosy będą miały takie zabiegi, jeśli tylko będziesz wykonywać je regularnie. Włosy mocno zniszczone nabiorą sił i energii szybciej, jeśli ograniczysz stosowanie wysokich temperatur do suszenia i stylizacji włosów prostownicą, czy lokówką. Jeśli już musisz stylizować włosy na gorąco, zawsze zabezpiecz je kosmetykiem termoochronnym w postaci sprayu, czy kremu.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Studia online w dzisiejszych czasach – gdzie warto?

Jaki wpływ na układ moczowy może mieć odwodnienie organizmu?