in

Detoks narkotykowy w Warszawie – Zalety leczenia w domu

Osoba uzależniona od narkotyków czy to tzw. twardych, czy miękkich często sama nie widzi swojego uzależnienia — jest przekonana, że to tylko okazjonalna „zabawa”, a nie jest w stanie przewidzieć skutków fizycznych i psychicznych długotrwałego zażywania narkotyków.

Narkotyki nie są obojętne dla organizmu i należy o tym pamiętać. Uzależnienie od narkotyków można trochę porównać do uzależnienia od alkoholu. Tutaj też pojawia się głód narkotykowy, ludzie uzależnieni wpadają w cug narkotykowy i boją się odstawienia narkotyków ze względu na nieprzyjemne objawy zespołu abstynencyjnego. Często pierwszym i najważniejszym krokiem jest zdecydowanie się na detoks narkotykowy i skorzystanie z porad leczenia uzależnień — gdy pacjent się już na to zdecyduje, jest to niemały sukces!

Odtrucie narkotykowe w domu

Co jeśli pacjent już zdecyduje się na detoks narkotykowy, ale wstydzi się pójść do przychodni i boi się tam prosić o pomoc? Pamiętajmy również że osoba uzależniona w drodze do przychodni bijąc się po drodze z myślami i strachem przed objawami zespołu abstynencyjnego może zrezygnować z detoksykacji i wybrać drogę powrotu do nałogu. Tutaj naprzeciw wychodzi usługa detoksykacji organizmu w domu przez profesjonalny zespół medyczny. Detoks narkotykowy różny się trochę od detoksu alkoholowego — tutaj szalenie istotny jest dobry wywiad medyczny przed podjęciem detoksykacji. W dobie pandemii pierwszymi pytaniami będą te odnoszące się do kwarantanny pacjenta i domowników, ale lekarz przeprowadzający odtrucie organizmu musi poznać dokładnie stan pacjenta, jakich narkotyków zażywał, w jakiej ilości — jaka była jego historia uzależnień. Dodatkowo czy osoba ta posiada jakieś choroby i czy przyjmuje leki. Niewątpliwą zaletą, jaką ma odtrucie narkotykowe w domu, jest fakt, że pacjent może poczuć się swobodniej, nie czuje presji związanej z nieznanym mu środowiskiem, a dodatkowo mogą podczas procesu towarzyszyć mu bliscy, co może nie być możliwe podczas wizyty w szpitalu. Podczas odtruwania profesjonalny zespół medyczny monitoruje stan zdrowia, podaje odpowiednie leki np. przeciwbólowe, obniżające ciśnienie czy uspokajające (nasenne). Oprócz tego ważna jest równowaga elektrolitów, dlatego podawana jest również kroplówka nawadniająca organizm. Pamiętajmy, że aby detoks narkotykowy Warszawa był skuteczny to sam proces odtruwania, jest tylko jedną ze składowych pomocy leczenia uzależnień. Drugą równie istotną sprawą jest pomoc psychologiczna, próba dotarcia do pacjenta, nakłonienie go do skorzystania z terapii uzależnień. Sama fizyczna pomoc medyczna może nie być skuteczna jeżeli pacjent po paru dniach wróci do nałogu i znów potrzebny będzie detoks. Medycy udzielają wsparcia psychologicznego podczas wizyty, ale polecamy skorzystać z usług psychologa, który pomoże pacjentowi zerwać z nałogiem.

Pamiętajmy, że czasem ze względu na stan zdrowia pacjenta może zdecydować, że detoks w domu może być dla niego niewystarczająco bezpieczny i zaproponuje wykonanie odtruwania organizmu w specjalnym ośrodku.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czas na regenerację!

recznik plazowy

Urlop w tropikach zimą 2022 – gdzie warto jechać