KREM
in

Czy istnieje uniwersalny krem na dzień i na noc?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Odwiedzając sklepy stacjonarne czy przeglądając strony internetowe drogerii, trafisz na naturalne kremy do twarzy na dzień i na noc. Dostępne są również produkty uniwersalne, które można stosować zarówno wieczorem, jak i tuż po wstaniu z łóżka. Czy rzeczywiście możliwe jest stworzenie kosmetyku, który zapewni ochronę w ciągu dnia i odżywienie w nocy? Przyjrzyjmy się składowi jednego z nich.

Różnice w kremach naturalnych na dzień i na noc

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest zastąpienie kremów na dzień i na noc – jednym, bardziej uniwersalnym, musimy zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy tymi dwoma typami kosmetyków. Dobry, naturalny krem do twarzy na dzień charakteryzuje się lekką konsystencją, szybko się wchłania i sprawdza jako baza pod makijaż. Nie musi zawierać bogactwa składników odżywczych. Wystarczy, że skutecznie chroni przed czynnikami środowiskowymi, na które jesteśmy narażone w ciągu dnia: smogiem czy promieniowaniem słonecznym. Dobrze też, jeśli przynajmniej częściowo pomaga zregenerować skórę w razie niewyspania.

Krem naturalny na noc ma zupełnie inne zadanie. Ponieważ nakładamy go tuż przed pójściem spać, nie musi znikać nam z oczu w kilka sekund. Nie jest tak istotne, aby szybko się wchłaniał i nie pozostawiał po sobie żadnego śladu. W nocy nieczęsto dotykamy twarzy, więc taki kosmetyk nałożony na twarz może dobrze wniknąć pod skórę i przez kilka godzin ją odżywiać, kiedy nikt mu w tym nie przeszkadza. Duża liczba substancji odżywczych sprawia, że taki krem naturalny do twarzy jest zazwyczaj cięższy niż kosmetyk przeznaczony na dzień.

Kompozycja składników w kremie naturalnym do twarzy

Teraz widzisz, że krem do twarzy naturalny na dzień i na noc może mieć zupełnie inny skład oraz konsystencję, nawet jeśli pochodzi on z tej samej linii produktowej. Mimo wszystko jednak sądzimy, że są dobre kosmetyki o nieco bardziej uniwersalnym działaniu. Przykładem może być wygładzający krem do twarzy z figą. Jest to produkt, który z jednej strony chroni przed działaniem czynników zewnętrznych, a z drugiej, zapewnia dogłębne odżywienie, odmładza i nawilża. Posiada bogactwo ekstraktów i olejów roślinnych, które pielęgnują twarz, szyję i dekolt. Mimo tego jego konsystencja pozostaje lekka, a klientki cenią sobie szybkie wchłanianie preparatu.

Jeśli krem naturalny ma być kosmetykiem 2w1, który warto stosować o każdej porze, powinien wyróżniać się kompozycją składników. Istotne jest, aby nie wpływały one negatywnie na jego właściwości fizyczne tak ważne w ciągu dnia, ale też zapewniały solidne odżywienie, którego oczekuje się po produktach na noc.

Pora roku a stosowane kremy naturalne do twarzy

Warto wspomnieć jeszcze o kwestii pór roku. Naturalne kremy do twarzy, których poszukujemy latem, różnią się od tych, na które jest zapotrzebowanie zimą. W cieplejszej połowie roku wybieramy kosmetyki lżejsze, za to wyposażone w mocniejsze filtry przeciwsłoneczne, natomiast w mroźne dni i noce decydujemy się na produkty tłustsze, które tworzą grubszą barierę ochronną na skórze. Te różnice sezonowe również warto brać pod uwagę poszukując idealnego kremu 2w1.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jakie programy online pomogą zgubić zbędne kilogramy?

Jak zadbać o zdrowie jamy ustnej?