in

Zmień swoją dietę i styl życia i ciesz się zdrowiem!

Brzmi prosto, ale często z realizacją tego zadania jest już znacznie trudniej. Dlaczego? Ponieważ często nie rozumiemy jak ważna jest dieta, zdrowy styl życia i aktywność fizyczna i jak bardzo potrzebuje ich nasz organizm.

Dlaczego warto?

Jesteśmy wygodni, dlatego często szukamy dróg „na skróty” i objadamy się fast foodami sącząc słodkie gazowane napoje na kanapie przed telewizorem. Z czasem staje się to naszą rzeczywistością, codziennością i strefą komfortu, z której ciężko jest nam wyjść.

Prawda jest jednak taka, że jeśli uda nam się wdrożyć zdrowe nawyki do naszego życia, wówczas zapewnimy sobie szczęśliwe życie, zbudujemy pewność siebie, ale przede wszystkim uchronimy się przed chorobami cywilizacyjnymi takimi jak: otyłość, cukrzyca, zawał serca czy udar mózgu. Wszystkie z nich każdego roku doprowadzają do śmierci miliony ludzi na całym świecie.

Panuje ogólny mit, że chorują jedynie osoby starsze, a prawda jest taka, że na choroby cywilizacyjne narażeni jesteśmy wszyscy, w każdym wieku. Styl życia, który obieramy warunkuje mocno to na co chorujemy, dlatego im szybciej zmienisz nawyki i sposób myślenia tym bardziej zabezpieczysz się przed chorobami, które prowadzą do trwałej niepełnosprawności a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. To naszą codziennością budujemy kapitał jakim jest zdrowie i to my musimy zadbać o to, aby zapobiegać, a nie leczyć, bo czasem na wyleczenie jest już zbyt późno.

Jakie nawyki warto już dziś wprowadzić do swojego życia?

Oczywiście te zdrowe nawyki powinny stanowić naszą codzienność, ale co to tak naprawdę oznacza? Nie każde jedzenie jest odżywianiem. Warto bardzo wnikliwie przeanalizować co stanowi naszą dietetyczną codzienność. Czy jesz wystarczająco dużo warzyw i owoców i zdrowych tłuszczów czy Twoja dieta opiera się na gotowcach bogatych w sól, niezdrowy tłuszcz, konserwanty i wszelkie wspomagacze smakowe? Niezdrowe substancje osadzają się w Twoich naczyniach tworząc tzw. blaszkę miażdżycową, która utrudnia lub całkowicie uniemożliwia przepływ krwi, np. do mózgu. Mamy wówczas do czynienia z udarem niedokrwiennym mózgu. Więcej o tym rodzaju udaru przeczytasz na: https://zyciepoudarze.pl/czym-jest-udar-niedokrwienny-mozgu/

Kolejnym zdrowym nawykiem, który warto wprowadzić do swojego życia to aktywność fizyczna. Skutecznie reguluje ciśnienie krwi do optymalnego poziomu, a także wytwarza endorfiny, dzięki czemu stajemy się szczęśliwsi. Aktywność fizyczna redukuje tkankę tłuszczową, a także zapewnia dobrą kondycję naczyń krwionośnych, a do naszego mózgu dostarczana jest większa ilość tlenu niezbędnego do jego prawidłowego funkcjonowania.

Rezygnacja z używek takich jak palenie papierosów czy alkohol kilkukrotnie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, udaru mózgu czy nowotworów. Dlatego dla utrzymania się w zdrowiu bezwzględnie należy wyzbyć się także tych złych nawyków.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak dobrać gumy do ćwiczeń?

Rodzaje łysienia – jak je leczyć?