Zabieg HIFU
in

Ultradźwięki w kosmetologii

Nowoczesna kosmetologia zachwyca możliwościami, które oferuje. Do poprawy stanu skóry oraz wyglądu ciała wykorzystuje się już nie tylko bogate w składniki odżywcze substancje, ale także ultradźwięki, czyli fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Choć człowiek nie jest w stanie ich usłyszeć, z powodzeniem stosuje je w kosmetyce. Jedna z najpopularniejszych metod bazujących na tej technologii to zabieg o nazwie HIFU. Na czym polega i kiedy warto się na niego zdecydować?

Czym jest zabieg HIFU?

W przypadku zabiegu HIFU urządzenia wykorzystują działanie skoncentrowanych fal ultradźwiękowych, czyli właśnie HIFU. To technologia, która opiera się na niezwykle precyzyjnym skupieniu fali na konkretnym obszarze ciała. W tej metodzie nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka czy uszkodzenia tkanek, dlatego uznaje się ją za nieinwazyjną.

Zabieg ma na celu wywołanie w skórze dwóch zjawisk. Pierwsze z nich polega na absorpcji dźwięków przez tkankę. W ten sposób wzrasta temperatura w danym miejscu ciała, przez dochodzi do koagulacji tkanki. Drugie zjawisko niszczy strukturę komórki, ponieważ przyczynia się do wytworzenia w niej pęcherzyka gazu. To z kolei prowadzi do wzrostu ciśnienia w jej wnętrzu, a następnie do wspomnianego rozpadu. Efekt to pobudzenie organizmu do procesu regeneracji oraz przebudowy tkanek.

Zabieg HIFU na twarzy – rezultaty

Jeśli chodzi o HIFU twarz jest najczęściej poddawana temu zabiegowi. Określa się go jako lifting bez konieczności wykorzystania skalpela. Wszystko dlatego, że zwiększa on wytwarzanie elastyny oraz włókien kolagenowych, co sprawia, że skóra zyskuje większą gęstość, staje się jędrniejsza, elastyczna i gładka. HIFU na twarz wygładza drobne zmarszczki, poprawia jej owal oraz likwiduje tzw. chomiki. Może również zmniejszyć widoczność rozstępów czy blizn. Wszystko to sprawia, że cera wygląda młodo i świeżo. Trzeba jednak pamiętać, że rezultaty zabiegu stają się widoczne dopiero po około 90 dniach. Tyle czasu skóra potrzebuje na pełną przebudowę oraz wytworzenie nowego kolagenu.

Modelowanie sylwetki za pomocą ultradźwięków

W przypadku zabiegu HIFU ciało również można poddać działaniu ultradźwięków. Zabieg HIFU wykonuje się w okolicach brzucha, talii, pośladków, piersi, kolan, ud oraz ramion. W tych obszarach dąży się przede wszystkim do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej. Ponadto zabieg ma na celu modelowanie sylwetki. Dodatkowe zalety HIFU to redukcja rozstępów czy przebarwień. Z tych względów z tej metody chętnie korzystają kobiety po porodzie lub dużym spadku wagi

Zalety zabiegu HIFU

Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków nie wymagają długiej rekonwalescencji. Właściwie już następnego dnia można wrócić do codziennych obowiązków. Za to efekty utrzymują się przez mniej więcej 2 lata! Ponadto zabieg na twarz można wykonać o dowolnej porze roku.

Sprzęty niezbędne do przeprowadzenia zabiegu HIFU są dostępne w sklepie internetowym attre.eu. To nowoczesne urządzenia, wśród których znalazły się wersje przeznaczone do modelowania twarzy lub ciała.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
przepisy swiateczne

Jak dobrze znasz świąteczne przepisy?

soki

Oczyszczanie organizmu — jak przeprowadzić mądrze?