jazda na nartach
in

Pobyt w słowackich Tatrach

Jeszcze długo przed planowanym urlopem, wiele osób zastanawia się jak i przede wszystkim, gdzie spędzić wolny czas. Niezależnie od pory roku oraz pogody, bardzo dobrym rozwiązaniem są Słowackie Tatry noclegi. Jest to idealne miejsce, aby odpocząć w gronie rodziny lub przyjaciół i tym samym napawać się walorami natury.

Dlaczego pobyt w Słowackich Tatrach jest tak ciekawy?

Słowackie Tatry to ponad trzy czwarte całego pasma Tatr, które obfituje w bogatą faunę i florę. Można tu spotkać rzadko występującą szarotkę alpejską, goździka lśniącego, czy skalnice tatrzańską. Jeśli chodzi o zwierzęta, napotkać można niedźwiedzia brunatnego, kozicę tatrzańską lub świstaka tatrzańskiego. Najwyższy szczyt Gerlach, liczący 2655 m.n.p.m oraz pozostałe, łagodniejsze, zachęcają zarówno amatorów, jak i profesjonalistów do wspinaczek i pieszych wędrówek.

Po słowackiej stronie w 1949 roku powstał Tatrzański Park Narodowy, natomiast w 1992 Tatry zostały zakwalifikowane przez UNESCO za rezerwat biosfery o znaczeniu międzynarodowym. Słowackie Tatry oprócz bujnej przyrody oferują również szeroką gamę innych atrakcji, takich jak zabytkowa architektura, stoki dla narciarzy, fascynujące muzea, baseny termalne i wiele więcej.

Tatry noclegi – co oferują nam okolice?

Oprócz walorów turystycznych i przyrodniczych, dla wielu turystów planujących wyjazd bardzo ważnym aspektem wypoczynku jest nocleg. Tatry noclegi posiada bardzo dużą bazę noclegową, od prywatnych domów, pokoi, domków letniskowych, po hotele oraz luksusowe apartamenty. W Słowackie Tatry noclegi możemy wybierać spomiędzy różnych lokalizacji – Tatry Wysokie, Tatry Bielskie oraz Tatry Zachodnie. Oferta jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Apartamenty Jasna – idealnie miejsce na wypoczynek

Dla aktywnych fizycznie bardzo dobrym punktem będą apartamenty Jasna – noclegi w największym i najbardziej atrakcyjnym ośrodku narciarskim na Słowacji, położonym w Niżnych Tatrach, na północnych i południowych stokach szczytu Chopok, na terenie malowniczej Doliny Demianowskiej. Łącznie znajduje się tam 45 kilometrów tras zjazdowych, które obsługuje wiele wyciągów krzesełkowych i kolejek gondolowych. Apartamenty Jasna dostępne są zazwyczaj dla 2-4 oraz 4-7 osób, wszystko zależy od interesującej nas konfiguracji. Apartamenty Jasna oferują bardzo często również wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego wraz ze sklepem, kursy snowboardowe, szkółkę narciarską oraz różnego rodzaju restauracje i kawiarnie.

Ceny za słowackie Tatry noclegi są uzależnione od lokalizacji, standardu oraz w zależności od tego czy decydujemy się na częściowe lub pełne wyżywienie. Bardzo ważne dla aspektu cenowego jest również to, czy wybieramy się na urlop w sezonie czy poza nim. Można przyjąć, że nocleg kosztuje od 15€ do nawet kilkuset € za osobę za dobę.

Przekrój Tatry noclegi oraz szeroki wachlarz atrakcji turystycznych dowodzi, że jest to miejsce szczególne, w którym każdy – od osób aktywnych fizycznie, kochających piesze wędrówki, po ludzi ceniących sobie bardziej zabytki architektury, z pewnością znajdzie coś dla siebie i będzie tu powracał nie raz.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
trener personalny

Trener personalny – dlaczego warto z nim kooperować?

ciemieniucha

Ciemieniucha- czym jest i jak ją leczyć?