in

Pierwszy trening bokserski – co ze sobą zabrać?

Trenowanie boksu można zacząć w każdym wieku, jednak oprócz dobrych chęci i zapału, trzeba jeszcze zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. To z jednej strony kwestia wizerunkowa, a z drugiej, co znacznie bardziej istotne, ochrona na wypadek kontuzji. O te na ringu czy na macie nietrudno, dlatego przed rozpoczęciem ćwiczeń, zrób zakupy w dobrze zaopatrzonym sklepie sportowym.

Odzież i dodatki

Na trening trzeba się ubrać swobodnie i lekko, ale jaki strój będzie najbardziej odpowiedni? Każda dyscyplina sportowa ma swoje wymagania i ograniczenia, a tutaj liczy się przede wszystkim szybkość i intensywny wysiłek. To powoduje potliwość całego ciała, zatem najlepszym wyborem okaże się koszulka ze spodenkami uszyte z tkanin technicznych. Odprowadzają one wilgoć na zewnątrz, sprawiając, że skóra pozostaje sucha i świeża. Na wypadek potu warto też zaopatrzyć się w chłonny ręcznik. Posłuży od nie tylko do wycierania ciała w czasie i po wysiłku, ale też do izolowania się od ławki czy maty w czasie wykonywania ćwiczeń na leżąco.

Rękawice bokserskie

Wygodne skarpetki i buty, a do tego oczywiście rękawice bokserskie stanowią dopełnienie sportowego outfitu trenującego boks. Szczególnie dużo uwagi poświęć właśnie wyborowi ochraniaczy na ręce, które składają się z dwóch warstw – wytrzymałych rękawic ze skóry naturalnej lub syntetycznej oraz owijek stabilizujących nadgarstki i zapewniających lepszą higienę. Pełnią one ważną funkcję amortyzującą wstrząsy i wyprowadzane uderzenia.

Akcesoria sportowe

Oprócz ubrań i rękawic potrzebujesz jeszcze akcesoriów ochronnych na poszczególne, najbardziej narażone na kontuzje partie ciała. Jest wśród nich:

  • kask ochronny zabezpieczający łuki brwiowe, uszy, szczękę,
  • ochraniacze na zęby – silikonowe lub żelowe, w różnych rozmiarach (dziecięcych i dorosłych), chroniące szczęki przed kontuzjami. 

Boks nie wymaga zakupu wielu sprzętów

Boks nie jest wymagającą dyscypliną, jeśli chodzi o zaopatrzenie. Oczywiście dodatkowe koszty ponoszą Ci, którzy decydują się trenować nie tylko na sali, ale też w domu. Do urządzenia prywatnej sali ćwiczeń potrzebują, oprócz sportowej odzieży, ochraniaczy i innych osobistych akcesoriów, także sprzętów. Najczęściej są to worki podwieszane do sufitu lub głowice na sprężynach czy gruszki bokserskie. Służą one trenowaniu refleksu, pracy na precyzją ruchów i ciosów, a także pomagają w wyrobieniu wyczucia dystansu. Charakterystycznym przyrządem każdego boksera jest także skakanka.

Oczywiście zazwyczaj na pierwszym treningu nie musisz stawić się w pełnym rynsztunku. Możesz Najpierw wypożyczyć sprzęt u trenera, doradzić się go przy wyborze rozmiaru rękawic i wersji ochraniacza na zęby czy kolana, a potem zrobić zakupy. Warto mieć własne akcesoria, ponieważ są one do Ciebie idealnie dopasowane i higieniczne. Dzięki temu pozwalają na prowadzenie efektywnych treningów i osiągania dobrych rezultatów w kontrolowanych warunkach. Ważne jest też to, że faktycznie spełniają swoją funkcję ochronną, bo są oryginalne, pełnowartościowe i wiesz, że nie uległy wcześniej uszkodzeniom mechanicznym, naruszającym ich strukturę.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rower na balkonie

Rower na balkonie – dlaczego to zły pomysł?

Jak zadbać o ciało po porodzie naturalnym?