in

Jakie są różnice między gorsetem underbust a overbust?

Gorsety znane są od wielu lat, ale osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bielizną modelującą, mogą nie wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. Szczególnie że rodzajów bielizny wyszczuplającej jest wiele. Dziś wyjaśnimy podstawowe różnice między gorsetami underbust a overbust.

Podział gorsetów damskich

To bielizna, która ma długą historię w modzie. W końcu są w użyciu już od czasów wiktoriańskich, nic dziwnego. Aktualnie możemy wyróżnić gorsety overbust i underbust, czym się różnią, wyjaśnimy w dalszej części artykułu, te konkretne rodzaje dzielą się na poszczególne typy, które różnią się swoją budową. Ponadto wyróżniamy także gorsety medyczne, stabilizujące czy do ćwiczeń. Różnią się one kształtem, ilością fiszbin, jak i zastosowaniem.

Czym się różni gorset underbust od overbust?

Te modele tak naprawdę różnią się tylko długością. Typ over zachodzi na biust może go w całości lub częściowo zakrywać, pozwala on na ładne modelowanie i unoszenie piersi. Mogą one mieć wbudowaną miseczkę, jeśli przeznaczone są do noszenia pod ubraniami, te są jednak robione na indywidualne zamówienie, pod wymiary klientki. Z usług szycia na miarę korzystają głównie kobiety, które nie wpisują się w standardową rozmiarówkę w sklepach gorseciarskich. Overbusty to wersja dla doświadczonych gorseciarek, ponieważ wybranie prawidłowego rozmiaru może być odrobinę trudniejsze niż przy krótszych wersjach.

Modele underbust kończą się tuż pod biustem, tak wyglądają gorsety wyszczuplające (profesjonalne) ze sklepu Just Beck, niektóre modele wyszczuplają wyłącznie talię, inne cały brzuch, od bioder aż do biustu. Ekstremalnie krótkie modele nie są zalecane osobom o dużej ilości tkanki tłuszczowej, ponieważ mogą nie zapewnić optymalnego wyszczuplenia.

Dla kogo gorset overbust?

Kupując gorset overbust, trzeba zwrócić uwagę na wielkość biustu, nie każda pani będzie dobrze wyglądała w tego typu modelu. Warto jednak zmierzyć talię, zdarza się, że kobiety, które są niskiego wzrostu, nie czują się komfortowo w tego typu bieliźnie, ponieważ ta jest zbyt długa.

Gorsety w tym typie posiadają kilka typów dekoltów, jedne będą miały mniejsze wcięcie, inne większe. Kobiety z mniejszą miseczką powinny zdecydować się na taki o płaskim wykończeniu, dzięki czemu gorset delikatnie podniesie biust i go wyeksponuje. Kobiety z większym biustem powinny wybrać model overbust z większym dekoltem, by jak najlepiej podtrzymywał piersi. Ten rodzaj dobrze sprawdzi się na sylwetkach o kobiecych kształtach jak gruszka czy klepsydra.

Dla kogo gorset underbust?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, osoby, które borykają się z dużą ilością tkanki tłuszczowej, mogą nie być zadowolone z krótkiego gorsetu. Ten najlepiej sprawdzi się u kobiet, którym zależy na zminimalizowaniu dysproporcji ciała, dlatego dobrze sprawdzi się u kobiet o figurze kolumny, które nie mają odznaczającego się wzięcia w talii, a dzięki niemu będą mogły dobrze wymodelować sylwetkę.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jakimi kryteriami kierować się wybierając optyka?

Aparat ortodontyczny, czy nakładki na zęby — czym kierować się przy wyborze?