jak zapuścić paznokcie
in

Jak zapuścić długi i zdrowe paznokcie?

Paznokcie, naturalne, sztuczne, tipsy, żelowe, hybrydowe…wszystkie, każdego dnia, podczas wykonywania codziennych czynności narażone są na różnego rodzaju urazy i zniszczenia. Mamy do czynienia w wieloma detergentami, kosmetykami, środkami chemicznymi, wodą, a także zazwyczaj wykonujemy, jakiej fizyczne zajęcia, co powoduje ryzyko połamania paznokci lub ich rozdwajania i osłabienia.

Między nami są osoby, które przywiązują dużą uwagę do wyglądu paznokci, inne mniej, lecz warto zadbać o cienką płytkę naszych paznokci, by wyglądały, co najmniej estetycznie, jak nie elegancko, a nawet seksi. „Zapuszczam paznokcie” ileż to razy w głowie powtarzamy sobie to hasło marząc o pięknej, długiej płytce paznokcia, zdobiącej nasze dłonie…

Niektórzy, w tym momencie, nie tylko kobiety, ale i mężczyźni, udają się do salonów i wykonują częsty manicure. To naturalne, że chcemy dbać o nasze paznokcie i chronić je przed wszelkimi uszkodzeniami. Jak zatem zapuścić paznokcie, aby cieszyć się ich dobrą kondycją oraz pięknym wyglądem?

długa płytka paznokcia

Co zrobić, aby paznokcie szybko rosły?

Istnieje wiele metod na piękne i długie paznokcie. Nie zawsze jest to łatwe, ale warto spróbować różnych rozwiązań. Co zrobić, aby paznokcie szybko rosły? Kondycję paznokci poprawi z pewnością odpowiednia dieta. By paznokcie szybko rosły powinniśmy jeść dużo warzyw, w których zawarte są witaminy A, E, B1, B3, B9.

Ważne jest również spożywanie nasion słonecznika i pestki dyni, ponieważ zawierają one potrzebne tłuszcze, a także mangan, magnez, cynk, żelazo i inne. Warto oczywiście również zażywać suplementy i dodatkowe witaminy w odpowiednich ilościach. Długa płytka paznokcia, to marzenie wielu kobiet. Wówczas można malować paznokcie wszelako, nadawać im różne kształty, wyglądają estetycznie i zdrowo, a także bardzo atrakcyjnie.

jak wydłużyć płytkę paznokcia

Sprawdzone sposoby na długie paznokcie

Aby płytka paznokcia była długa, należy również dbać nie tylko o same paznokcie, ale i dłonie. Warto stosować kremy nawilżające, ponieważ natłuszczenie i nawilżenie jest bardzo istotne. Przydadzą się tutaj kremy na bazie naturalnych ziół lub olejki.

Dzięki odpowiedniej diecie, dbamy o paznokcie od wewnątrz, ale trzeba również pamiętać o paznokciach zewnątrz. Przydatne są kremy w małych tubkach, które doskonale nawilżają skórę dłoni, ale i paznokcie. Zawsze można wrzucić je do torebki lub kieszonki w samochodzie i używać w dowolnej chwili. Są to kremy, które szybko się wchłaniają i nie zostawiają bardzo tłustego filtra.

Przydatne są również maseczki na dłonie, które są odżywcze i pomagają w odbudowie płytki paznokcia. Można je założyć na noc, by wchłonęły się porządnie w skórę. Takie maseczki bez problemu znajdziemy w drogeriach lub aptekach. Jak jeszcze można dbać o paznokcie, aby szybko rosły? Otóż warto pamiętać, o rękawiczkach. Gdy tylko zrobi się chłodniej, należy zakładać rękawiczki. Na mrozie wysuszamy nie tylko dłonie, ale i powodujemy większą łamliwość paznokci.

Gdy temperatura zaczyna spadać, powinniśmy częściej smarować dłonie i paznokcie. Ponad to, w czasie codziennych czynności, pamiętajmy o zakładaniu rękawiczek. Kiedy zmywamy naczynia, rękawiczki są koniecznością. Wystarczą zwykłe lateksowe rękawiczki, które można dostać właściwie wszędzie. Zapobiegniemy wówczas kontaktu paznokci z silnymi detergentami.

zadbane paznokcie

Jak wydłużyć płytkę paznokcia?

Wydłużyć płytkę paznokcia można w prosty sposób, poprzez odsuwanie skórek. Wydłużenie płytki odbywa się poprzez przesunięcie naskórka bliżej podstawy paznokcia. Ta metoda jest skuteczna i często stosowana również w salonach kosmetycznych. Jeśli zapomnimy o tym, naskórek wrośnie w strukturę paznokcia.

Jedyne co trzeba zrobić podczas tej czynności, to codziennie lekko odsuwać skórki. Można to robić palcami lub radełkiem. Po wszystkich manipulacjach związanych z odsuwaniem skórek, należy nałożyć specjalny tłusty olejek, który odżywi paznokcie. Aby przedłużyć paznokcie metodą żelową lub akrylową, należy udać się do kosmetyczki, która wykona zabieg przedłużania paznokci dowolną metodą. Efekt utrzymuje się długo i jest komfortowy w życiu codziennym.

Nie trzeba od razu decydować się na przedłużanie kilkucentymetrowe, specjalistka jednak powinna zaproponować długość, zalecić metodę oraz nadać odpowiedni kształt. Im bardziej naturalne przedłużanie na początek, tym lepiej. Warto na początek wybrać stonowany kolor i kształt. Potem można zaszaleć i nadać paznokciom bardziej drapieżny wygląd.

zapuszczam paznokcie

Recepta na długie i zdrowe paznokcie

Sposobem na długie paznokcie, może być po prostu częsty manicure. Jeśli będziemy samodzielnie w domu piłować paznokcie lub odwiedzać salon manicurzystek, będziemy mieć bardzo długie paznokcie. Ważna jest regularność i odpowiednie czynności. Aby mieć długie paznokcie należy pamiętać o kilku zasadach, mianowicie, paznokcie zawsze należy piłować w jedną stronę, do piłowania należy używać szklanego lub papierowego pilniczka.

Pod lakier podczas malowania, należy nakładać odżywkę – najlepiej bezbarwną. Aby mieć długie naturalne paznokcie, powinno się również unikać częstego i długiego kontaktu z wodą, a także stosować preparaty regenerujące i odzywki kilka razy w tygodniu. Domowe sposoby na ładne paznokcie, to również stosowanie olejku rycynowego lub octu jabłkowego, a także kąpiele w oliwie z oliwek. Jako domowy sposób na walkę z łamliwymi paznokciami stosuje się również siemię lniane. Ciekawostką jest również piwo.

Zastosowanie go poprawia znacznie kondycję paznokci, ponieważ zawiera biotynę, fosfor i selen. Co zrobić, kiedy domowe sposoby na ładne paznokcie zawodzą i niestety nie możemy sobie poradzić z ich łamliwością? Można zastosować wówczas utwardzacz oraz odżywki do paznokci, które zawierają keratynę i wapń. Odżywka i utwardzać trafiają w głąb paznokcia, powodując ich wzmocnienie. Zazwyczaj wyraźne efekty widzimy po kilku tygodniach regularnego stosowania. Można się również wesprzeć, suplementując skrzyp polny, który świetnie działa nie tylko na paznokcie, ale również na włosy i cerę.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pati
Pati
1 miesiąc temu

Fajny poradnik, wasze sposoby przetestuje osobiście!

czy test ciążowy może kłamać

Czy test ciążowy może kłamać?

kaszak w kąciku oka

Kaszak w kąciku oka i na powiece – przyczyny i leczenie.