in

Jak przygotować się na (kite)surfing zimą w Polsce?

Wielu osobom surfing kojarzy się z ciepłymi letnimi dniami i beztroskim czasem wakacji. Niewiele z nich zdaje sobie sprawę z tego, że łapać fale nad Bałtykiem można nie tylko latem. Nadejście chłodnego okresu wcale nie musi oznaczać kilkumiesięcznej przerwy od pływania na falach! Podpowiadamy, jak przygotować się na surfing zimą.

O czym należy pamiętać?

Surfowanie zimą ma niesamowity klimat, aby jednak móc wyciągnąć z niego jak najwięcej, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim ubiorze. Przy niskich temperaturach niezwykle łatwo o wychłodzenie organizmu, dlatego też konieczne jest zaopatrzenie się w neoprenową piankę, która powinna być dodatkowo ocieplana. Jest to niezwykle istotne, gdyż zbyt cienkie okrycie znacznie obniży komfort pływania, jednocześnie zwiększając ryzyko zachorowania. Dobrze jest, jeżeli pianka ma kaptur chroniący głowę przed działaniem lodowatej wody. Wysokiej jakości pianki znajdziesz na stronie https://surfpeople.pl/sklep/. Warto również zaopatrzyć się w grube rękawice i odpowiednie buty, aby zapobiec utracie ciepła.

Niezwykle ważny jest również, dobór odpowiedniego wosku na deskę surfingową. Powinien być dopasowany do temperatury otoczenia – w przeciwnym razie mogą wystąpić problemy z przyczepnością. Zimowym warunkom nadbałtyckim daleko do tropikalnych temperatur, dlatego też dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w model Cold, dedykowany chłodnym dniom. Szeroki wybór wosków i baz do desek surfingowych znajdziesz tutaj: https://surfpeople.pl/sklep/135-surfing.

Zalety (kite)surfingu w zimowe dni

Zima to według wielu osób jeden z najlepszych okresów do uprawiania sportów wodnych. Wynika to między innymi z niżów atmosferycznych i regularnie występujących w tym okresie sztormów. Nad Bałtykiem można wówczas spotkać wysokie fale czy silny wiatr, które stwarzają idealne okoliczności do surfingu czy kitesurfingu! Niewątpliwym atutem jest również niewielka ilość osób na plaży, co ułatwia rozkładanie sprzętu. Aby jednak móc cieszyć się surfingiem także zimą, warto najpierw zacząć od szkolenia w sezonie, najlepiej w renomowanej szkółce – takiej jak Surf People (https://surfpeople.pl/szkola-kitesurfingu/). Poznanie podstaw pod okiem wykwalifikowanej, doświadczonej kadry pomoże Ci w późniejszym kontynuowaniu i rozwijaniu swoich umiejętności o każdej porze roku!

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Stylowe i funkcjonalne – jak dobrać idealne okulary przeciwsłoneczne do swojego stylu życia?

Ujędrnianie skóry – z jakich zabiegów skorzystać, kiedy nasza skóra traci swój młodzieńczy wygląd?