in

Jak przebiega rutynowa wizyta u ginekologa?

Regularne wizyty kontrolne u ginekologa są bardzo ważnym elementem profilaktyki zdrowotnej i każda kobieta powinna cyklicznie wpisywać je do swojego kalendarza. Choć badanie to wielu paniom bardzo często kojarzy się z dyskomfortem, warto je wykonywać, gdyż w ten sposób można ustrzec się przed rozwojem poważniejszych chorób. Jak przebiega zatem rutynowa kontrola u ginekologa? W jaki sposób się przygotować? Zachęcamy do lektury.

Pierwsza wizyta u ginekologa – co warto wiedzieć?

Pierwsza wizyta u ginekologa jest wydarzeniem dość stresującym dla każdej młodej dziewczyny. To od niej często zależy późniejsze podejście kobiety do rutynowych badań. Warto zatem zdecydować się na sprawdzony i polecany gabinet, by zapewnić sobie jak największy komfort psychiczny. Pierwsza wizyta powinna odbyć się pomiędzy 13. a 16. rokiem życia, najrozsądniej jest umówić konsultację jeszcze przed rozpoczęciem współżycia. Jeżeli u pacjentki występują natomiast niepokojące symptomy z układu rozrodczego, wizytę należy zarezerwować nieco wcześniej, by móc wdrożyć odpowiednie leczenie. Do tych objawów należą, między innymi:

  • upławy,
  • ból w podbrzuszu,
  • bolesne miesiączki,
  • świąd, pieczenie,
  • brak miesiączki do 15. roku życia.

Przebieg standardowej wizyty u ginekologa – jak wygląda?

Każda wizyta rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Specjalista zadaje pytania, dotyczące daty ostatniej miesiączki i jej ogólnego przebiegu, przyjmowanych leków, przebytych ciąż i ewentualnych poronień. Następnie, pacjentka przygotowuje się i siada na specjalistyczny fotel. Podstawą każdego badania ginekologicznego jest tak zwane badanie wziernikowe, w którym lekarz sprawdza szyjkę macicy, może także wykonać tak zwaną cytologię, czyli pobrać materiał, który następnie jest wysyłany do laboratorium.

Podczas wizyty pacjentka może również zdecydować się na wykonanie USG dopochwowego oraz poprosić o wykonanie profilaktycznego badania piersi. Warto podkreślić, że badania te są bezbolesne, a także nieinwazyjne.

Wizyta u ginekologa – jaki gabinet wybrać?

Aby jednak zminimalizować ryzyko dyskomfortu, należy rozważnie wybrać konkretny gabinet ginekologiczny. Szczególnie polecamy Ginvita Clinic. Klinika ta mieści się we Wrocławiu, pracują tam wyłącznie wybitni ginekolodzy z doświadczeniem oraz rozległą wiedzą. Pacjentki mogą umówić się na rutynowe badania ginekologiczne, wykonać USG, cytologię, a także powierzyć specjalistom prowadzenie ciąży. W ramach tej usługi w klinice przeprowadzane jest między innymi USG tradycyjne, w każdym trymestrze, 3D/4D, testy Harmony, badania mikrobiologiczne, laboratoryjne krwi, itp.

Każda kobieta powinna umówić się przynajmniej raz w roku na rutynową kontrolę do ginekologa. Dzięki niej można szybko wykryć ewentualne choroby i wdrożyć odpowiednie leczenie. Aby jednak zminimalizować poczucie dyskomfortu, najrozsądniej jest wybrać sprawdzony gabinet, w którym pracuje zespół doświadczonych specjalistów. Pacjentkom z Wrocławia i okolic szczególnie polecamy wizytę w Ginvita Clinic

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Co to jest mezoterapia mikroigłowa – czyli odmładzanie przez mikronakłuwanie?

odżywianie

Sposób odżywiania się wpływa na zdrowie i samopoczucie