in

Jak hulajnoga dziecięca wpływa na rozwój naszego Dziecka?

Jazda na hulajnodze to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Odpowiednio dobrana do potrzeb Malucha zapewnia mu bezpieczeństwo i pozwala rozwinąć umiejętności motoryczne. Aby jednak w pełni korzystać z możliwości tego pojazdu, należy dopasować go do wieku i wzrostu Pociechy.

Hulajnoga dziecięca, a rozwój Malucha 

Jazda na hulajnodze niesie za sobą mnóstwo korzyści i pozwala rozwijać się Maluchowi na wielu płaszczyznach. Dobrze dobrany sprzęt pozwala na wzmacnianie umiejętności psychoruchowych Pociechy, wymusza na Maluchu przyjmowanie poprawnej postawy ciała i utrzymanie równowagi. Dodatkowo jazda na hulajnodze to aktywność, która wzmacnia wiele partii mięśniowych, od szyi i klatki piersiowej, przez mięśnie ramion, aż po plecy. Intensywne poruszanie się poprawia także wydolność układu krążeniowo- oddechowego i poprawia kondycję Malucha. Co więcej, regularne przebywanie na świeżym powietrzu buduje dobre nawyki i poprawia samopoczucie Najmłodszych.  

Oprócz fizycznych korzyści wspólna jazda na hulajnodze pozwala na budowanie mocnych relacji u Dzieci i ułatwia zawiązywanie nowych znajomości. Dodatkowo daje poczucie samodzielności, sprawczości i buduje pewność siebie Malucha. Co więcej, konieczność łączenia faktów, ciągłego reagowania na drodze i przewidywania sytuacji wymaga intensywnej pracy mózgu, podczas której aktywne są obydwie półkule, pomiędzy którymi tworzą się nowe połączenia neuronowe.

Dobrze dobrana hulajnoga podstawą bezpiecznej jazdy 

Na bezpieczeństwo Dziecka największy wpływ ma dobrze dobrany pojazd oraz jazda w kasku i ochraniaczach. Ważne jest, by hulajnoga dopasowana była do potrzeb i umiejętności Malucha i dostosowana również do jego wieku i wzrostu. Dla Najmłodszych polecane są balansowe hulajnogi trójkołowe, które posiadają z przodu dodatkowe, trzecie kółko asekurujące Malucha podczas jazdy. Taka hulajnoga cechuje się największą stabilnością, a poruszanie się na niej jest niezwykle proste i polega na odpowiednim balansowaniu ciężarem ciała. Starszym Dzieciom, które opanowały już poruszanie się na hulajnodze i potrafią utrzymać równowagę oraz stabilność podczas poruszania się polecane są hulajnogi dwukołowe.

Niezależnie jednak od tego, czy Maluch dopiero rozpoczyna swoją przygodę z jednośladem, czy jest już nieco bardziej doświadczonym kierowcą, musimy pamiętać o zapewnieniu mu bezpieczeństwa podczas poruszania się. Dobrze dopasowany kask będzie chronił głowę Dziecka podczas upadku, a ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki zmniejszą ryzyko obtarć i złamań, szczególnie wtedy, gdy Maluch dopiero zaczyna swoją przygodę z hulajnogą i często się przewraca. Dzieci, które są już nieco starsze i świadome swojego ciała mogą trenować swoje umiejętności na hulajnogach wyczynowych, czyli specjalistycznym sprzęcie, który umożliwia wykonywanie trików i sztuczek na specjalnie do tego wyznaczonych rampach i przeszkodach. W takim przypadku dobrej jakości kask i ochraniacze to podstawa, gdyż jazda wyczynowa może być powodem wielu ewentualnych urazów.

Więcej przydatnych informacji na temat dziecięcych hulajnóg znajdziesz na stronie sklepu QKIDS: https://qkids.pl/

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
W jaki sposób najlepiej zorganizować swój dom i ogród?

W jaki sposób najlepiej zorganizować swój dom i ogród?

Jak wyrazić siebie poprzez biżuterię?