in

Gra w badmintona a odpowiednie buty

Badminton buty – wpisując tę frazę w wyszukiwarce znajdziesz wiele odniesień do ofert sklepów internetowych. Jedne mniej lub bardziej związane z tym sportem. Na stronach, gdzie oferowane są produkty do wielu sportów spotkasz się często z ofertą niekoniecznie dopasowaną do potrzeb badmintonistów. Badminton buty może Cię jednak skierować do miejsca dedykowanego naszemu ulubionemu sportowi rakietowemu. W takim sklepie nie tylko znajdziemy odpowiednie buty do badmintona, ale również fachową poradę do kryteriów jakimi kierować się przy wyborze.

Badminton buty – czy nie ma złych wyborów?

O nie! Z pewnością są. Grając na profesjonalnym korcie czy na hali sportowej nie możemy sobie wyrządzić większej krzywdy niż uprawianie badmintona w nieodpowiednich butach. Ten sport wymaga dość specyficznych butów, które mają nie tylko stosowną podeszwę, ale cechuje je dobra amortyzacja. Do gry w badmintona odpadają buty do biegania – będziesz się w nich ślizgać, nie są również przygotowane do ruchów na boki czy nagłych zwrotów. Granie w nich może skończyć się nieprzyjemną kontuzją.

Badminton – buty adaptowane z innych sportów?

Owszem, ale tylko z tych o podobnych ruchach. Całkiem nieźle sprawdzą się buty siatkarskie czy squashowe. Modele takie jak Asics Gel-Rocket czy Netburner Ballistic można zobaczyć na nogach niejednego badmintonisty. Modele dedykowane do sportu to przede wszystkim typowo rakietowe marki jak Yonex, Victor czy Oliver.

Moja ulubiona gra to badminton, jakich butów szukać?

Zwróć uwagę na komfort. Uprawiając ten sport wiesz jak mocno nadwyrężasz swoje stawy, więc kluczowa będzie amortyzacja. Badminton – buty są bardziej istotne od rakiety. Bo co po najlepszej rakiecie, jeśli nie jesteśmy w stanie dobiec do lotki?! Pamiętaj o dopasowaniu rozmiaru butów badminton. Nie możesz grać ani w zbyt małych – ból, ani w zbyt dużych – ryzyko odparzenia skóry. Wygląd to nie wszystko. Nawet najbardziej wypasione buty do badmintona mogą nie być dla Ciebie, bo np. masz zbyt szeroką lub wąską stopę, za wysokie czy za niskie podbicie. Jeśli masz możliwość to przymierz buty przed zakupem. Część sklepów specjalistycznych, jak badmin.pl, pozwala zamówić kilka modeli, żeby przymierzyć je w domu, odesłać część, a zostawić sobie najlepsze badminton buty. Jeśli nie mamy okazji odwiedzić sklepu to warto skorzystać z takiej opcji.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
silownia

Ruch to zdrowie! Sprawdź jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z siłowni.

Wysokiej jakości odzież sportowa polskiego producenta – czym się wyróżnia?